מדריך

אסתר רדא בהופעה

רדא משיקה את הסינגל החדש שלה Live Happens בהופעה חגיגית

אזור, הרכב 13, תל אביב, 19-12-2012 22:00

תגיות: אזור, אסתר רדא, Live Happens

אסתר רדא , נולדה בישראל למשפחה של עולי אתיופיה. את ילדותה בילתה בבית דתי בקרית ארבע, לפני המעבר עם המשפחה לנתניה - מאז ומתמיד עם חלומות על יצירה, במה ובעיקר מוסיקה שתוכל בעזרתה לפרוץ מחוץ לגבולות השכונה. את הנסיון הראשון שלה כזמרת חוותה במקהלת הילדים של שמה גרוניך ולאחר מכן בלהקה צבאית לאחר חזרתה בשאלה. עם שחרורה מצה"ל לוהקה לתפקיד במחזמר "הלהקה" אשר זיכה אותה בתואר תגלית השנה של "הבימה" לשנת 2007 ופתח את הצוהר לקריירת המשחק - בסדרות, סרטים והצגות. במקביל לצאת הסינגל תעלה הצגה בכיכובה של רדא לצד רמי הויברגר בתיאטרון חיפה.

לפני פחות מחודש, על במת האינדינגב, השמיטה רדא כ 5000 לסתות בקירוב עם תצוגת תכלית ראשונה של החומרים החדשים והמקוריים שלה, בליווי להקה של שבעה נגנים. נוכחים במקום מספרים על הסתערות על דוכן האלבומים, בו הוצע האי.פי למכירה , וכך אזלה לחלוטין המהדורה הראשונה עוד בטרם השקתו הרשמית של האי.פי והפצתו לחנויות התקליטים.

אסתר רדא מסומנת כבר שנים כהבטחה מוסיקלית מסקרנת, אך פרצה לתודעת הציבור דווקא באמצעות קריירת המשחק שלה. רק בשנה האחרונה שיחקה רדא בשתי סדרות טלוויזיה עטורות שבחים: "המיוחדת" לצד עופר שכטר, גל תורן ועוד, ו "ניו יורק" לצד אושרי כהן ויובל שרף.

לצד העבודה הקשה בחזרות ובצילומים, כתבה והלחינה רדא בעצמה את החומרים לאלבום הבכורה שלה, כולו בשפה האנגלית. השירים נכתבו על גיטרה בלבד והובאו לאחר כבוד לאולפנם של סאבו וקותי. יחד עם רדא ובעבודה מרוכזת במהלכה גם ניגנו סאבו וקותי על כל הכלים, הולבשו השירים בעיבודים החדשים, מהמקוריים שנשמעו בישראל. אר אנ בי ופאנק, מהלכים עדינים ומתוחכמים של מוסיקה אתיופית, נוכחות בולטת של כלי נשיפה ומקום של כבוד לסול השורשי ולאלילות השחורות של המאה הקודמת – ארת'ה פרנקלין ואלה פיצג'רלד בין היתר.

בחודשים הקרובים, לצד סיום הקלטות החומרים לאלבום המלא, תצא רדא לסיבוב הופעות ראשון באירופה במהלכו תופיע בכמה מהפסטיבלים המרכזיים בעולם.

 

עם רדא על הבמה:

ESTER RADA - VOCALS
MICHAEL GUY - BASS
BEN JOSE - GUITAR
LIOR ROMANO - KEYS
DAN MAYO - DRUMS
INON PERETZ - TRUMPET
GAL DAHAN - SAX
MAAYAN MYLO - TROMBONE

 

תגובות