מדריך

תור הזהב של הרוק הישראלי

אייל רוב בהרצאה על תור הזהב של הרוק הישראלי ותל אביב בקליפים של הניינטיז. מפגש ראשון מתוך שישה במסגרת בית הספר למוזיקה "אקורד" של האוזןבר

אוזןבר - אולם הקרנה, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 17-05-2013 14:00

תגיות: אוזןבר, אקורד, אייל רוב

כשיש לך להקה, ולמי לא הייתה אז להקה בשנות התשעים, היה רק מקום אחד בו זה היה חייב לקרות - תל אביב. כניסת ה-Mtv לישראל, גל הרוק החדש שצמח במועדונים של העיר, המקומונים, הדיבור, שלוש תוכניות ייעודיות וכמה בוגרי קולנוע עם יד מהירה על המצלמה עשו את הקליפים של שנות התשעים, בהם מזדהרת הכוכבת הגדולה של העשור הזה, וכנראה הגדולה ביותר שיצאה מישראל - העיר תל אביב. 


את עבודת התזה שלו על ייצוגי העיר תל אביב בקליפים ישראלים בשנות התשעים ינסה אייל רוב להעביר בהרצאה קצרה. כיצד נראית תל אביב בראי הלהקות מהפרפיריה וכיצד היא באה לידי ביטוי בלהקות התל אביביות. בניתוח של חמישה קליפים - טיפקס, איפה הילד, מוניקה סקס, זקני צפת ואסף אמדורסקי - ננסה לגזור משמעויות ויזואליות, תרבותיות ומקומיות - שכולן קרו ברחובות שלנו.

 

>מפגש ראשון מתוך שישה<

 

אייל רוב הוא עיתונאי ומבקר תרבות ומוזיקה, אספן תקליטים פנאטי. היה בצוות ההקמה של "Mooma" - אינצקלופדית המוסיקה הראשונה בעברית, ובצוות ההקמה של ערוץ המוסיקה בשנותיו הראשונות. דיג'יי וחבר בקולקטיב המפיקים התל אביבי "סוליקו". תסריטאי, איש קריאייטיב, בוגר תואר שני בקולנוע באוניברסיטת תל אביב וממשיך לדוקטורט. מרצה ומלמד באוניברסיטת תל אביב, המרכז הבינתחומי והמכללה למנהל. ממשיך עד היום לקנות תקליטים.

 

 

 

תגובות