מדריך

TOKYO CLUB NIGHT ביפו

ערב בשיתוף עם שגרירות יפן - רכבת אווירית של מוסיקאים, DJ'S ,אמני וידאו ארט ורקדנים יפניים בערב חד פעמי המביא את המטרופולין התוסס והמופרע ביותר ביפן אל נמל יפו

מועדון הכליף, הצורפים 33, יפו, 01-11-2012 19:00

תגיות: תדר, יפן

במסגרת חגיגות 60 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין יפן וישראל, שגרירות יפן מארחת את מיטב אמני סצנת המועדונים מיפן, במיוחד עבור הקהל בישראל. האירוע מספק הזדמנות ייחודית וחד פעמית לפגוש ולחוש את התרבות היפנית התוססת של יפן, קרובה יותר מתמיד.
הערב בכליף יכלול 7 אמנים מרכזיים  - ממובילי תחום הקלאבינג והאנדרגראונד בטוקיו שנבחרו בקפידה ומהווים נבחרת יוצאת דופן של כישרונות פורצי דרך , אשר יחד הפכו את סצנת הלילה של טוקיו לאחת המגוונות ומעוררות ההשראה בעולם. מקבץ הכוכבים שיגיעו ויופיעו במהלך ערב אחד מיוחד זה נדיר למצוא בכל מועדון, גם לא ביפן. מיזם זה מתכתב עם פרוייקט דומה שמתקיים בטוקיו כעת, בחודש ספטמבר, אשר במסגרתו יתארחו וקבוצות של מוסיקאים ואמנים ישראליים לצד שלוחה זמנית של בר ה"תדר" שנפתח בעיר.

בין המופעים:

» Soil & “Pimp” Sessions - שיישיה עם סגנון חדש שהומצא על ידי הלהקה עם הקמתה בשנת 2001  ונקרא Death Jazz, ככל הנראה בגלל תחושת אפיסת הכוחות שנגרמת לקהל לאחר ריקוד משולח רסן בהופעותיהם. הפימפים עשו את הדרך הארוכה מלב סצנת השוליים אל הבמה המרכזית של פסטיבל הענק FUJI  בטוקיו - כאחת הלהקות היחידות שבזמנו לא הייתה חתומה בחברת תקליטים וזכתה להופיע בפסטיבל הענק לצד גדולי המוזיקאים בעולם.

 

» DJ Muro - יש הטוענים שמורו הוא דיג'י הפאנק הטוב בעולם ואחד מאספני התקליטים האובססיבים ביותר.מדובר בעילוי אמיתי שהפך לאגדה ביפן וגם מחוצה לה. הקריירה המוסיקלית של מורו החלה בסוף שנות השמונים  כאחד החברים ב - "KRUSH POSSE" כנופיית ראפרים יפניים יחד עם  DJ Krush ועוד. במהלך שנות התשעים החל מורו לבסס את מעמדו כאחת הדמויות המרכזיות בסצינת ההיפ הופ ומפיק מוסיקלי מוערך, הן באמצעות קריירת הסולו שלו ועשרות אלבומי רימיקסים ששחרר והן כחבר פעיל בהרכבים שונים כמו Nitro Microphone Underground – מהאקטים הפופולריים בז'אנר ההיפ הופ היפני. הכשרון שלו בתקלוט מפורסם הרבה מעבר לעולם ההיפ הופ, והוא הוחתם  ב - Blue Note Records  כדי להפיק אלבום מיקסים של קטעי הג'אז שלהם.מורו מנגן בתקלוטיו כמעט אך ורק מתקליטי 7 אינץ'/

»  DJ Mitsu The Beats - מיטסו נחשב על ידי רבים לממשיך דרכו של דיג'י קראש, ומתמחה גם הוא בהיפהופ אינסטרומנטלי מעושן ואווירתי. בדומה לדיג'יי מורו כאן למעלה, מיטסו נחשב לאחד המפיקים המוערכים בהיפ הופ היפני ואף סוג של שגריר תרבות בלתי רשמי - והוא מהיחדים שיצא להופיע מחוץ ליפן באופן קבוע וגם משתף פעולה  עם ראפרים ,זמרים, מפיקים בין לאומיים ולייבילים כמו ג'אזי ג'ף ובלו נוט.מיטסו הוא שם הבמה של Mitsutoshi  הצעיר, אחד מילדי הפלא, מהבולטים בקרב הדור הצעיר של המפיקים המוסיקליים ביפן. מיטסו התחנך על ברכי הסול היפני והג'אז הסטנדרטי בבית הוריו. בשלב מוקדם מאוד בחייו חתך באופן דרסטי אל עולם ההיפ הופ כדיג'יי צעיר ורעב אך ההתפתחות המוסיקלית של יצירתו הם השנים הקנתה לו סגנון ייחודי שמשלב את היסודות הבסיסיים של ההיפ הופ עם שילובים של האוס , ג'אז ועוד. 

 

תגובות