מדריך

בחזרה לשבלול

הרכב הרוק רוקפור, בהופעת מחווה מיוחדת ועדכנית לאלבומים המיתולוגיים של אריק איינשטיין ושלום חנוך

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 18-01-2014 21:30

תגיות: רוקפור, בארבי, שבלול

להקת רוקפור במופע מחווה לאלבומים המיתולוגיים של אריק איינשטיין ושלום חנוך 'שבלול', 'פוזי' ו-'פלסטלינה'.


כשנה לאחר הוצאת האלבום ״האיש שראה הכל״ (1996), להקת רוקפור קיבלה הצעה להופיע בפסטיבל נקסט - אירוע ששילב בין פרויקטים מקומיים ייחודיים ואמנים מעניינים מחו״ל, ושבמסגרתו הגיעו לארץ אמנים כמו לי רנאלדו (סוניק יות׳) ופיטר האמיל.
נציגי הפסטיבל, שנוהל אמנותית ע״י רמי פורטיס, פנו לרוקפור כדי שזו תבצע בהופעה חיה משירי אריק איינשטיין ושלום חנוך מתקופת עבודתם מראשית שנות השבעים.הלהקה, שמיד נרתמה לפרויקט, שמחה על ההזדמנות לעבוד עם חומרים מהסוג שהם נכסי צאן ברזל ולאחר עבודה מאומצת שארכה חודשים ארוכים, הוחלט להתמקד בשלושה אלבומים: פוזי, שבלול ופלסטלינה.כמו כן, הוחלט לארח את הזמרים ירמי קפלן, עמיר (ג׳נגו) רוסיאנו וקרני פוסטל שלקחו חלק בפרויקט.


במהלך החזרות, התרשמו גורמים שונים,בהם חיים שמש מחברת התקליטים הד ארצי, שמדובר במופע מיוחד ואיכותי שהחומרים בו הם קלאסיקות ומהווים ציוני דרך תרבותיים חשובים. לכן, מבחינתם, חבל יהיה לא להנציח אותם באלבום מחווה.כך נולד הרעיון להקליט את האלבום ״בחזרה לשבלול״, תוך כדי ההכנות למופע בפסטיבל נקסט, שזכה לתשבוחות ולביקורות מהללות.


האלבום עצמו הגיע מהר למעמד אלבום זהב, והשירים מתוכו הושמעו בצורה בלתי פוסקת בתחנות הרדיו השונות ובטלויזיה.לאורך השנים נתבקשה הלהקה להעלות שוב את המופע, אך מסיבות שונות הדבר לא יצא לפועל. כעת, עם מותו של אריק איינשטיין ז״ל, הרגישה הלהקה צורך להנציחו ולהעניק לו את הכבוד לו הוא ראוי. אריק איינשטיין היה אחד הזמרים הגדולים בארץ והשפיע רבות על הלהקה. מתוך הערכה עצומה לפועלו, החליטה רוקפור להעלות מופע חדש, שבו תשחזר את האלבום בחזרה לשבלול בגירסה חדשה ועדכנית.


האזינו לשירי האלבום המקוריים:

 


תגובות