מדריך

Zvuloon Dub System - 10 Years Anniversary

זבולון דאב סיסטם במיני פסטיבל שיציין 10 שנות פעילות. יופיעו: זבולון ואורחים, טריליון, כלבתא ומיקסמונסטר, One A Way Station ועוד

אברהם הוסטל, לבונטין 2, תל אביב, 12-11-2016 21:30

תגיות: זבולון דאב סיסטם, אברהם הוסטל


הלהקה הוקמה בשנת 2006 על ידי האחים אסף ואילן סמילן, ונקראה על שם הבית ברחוב זבולון בתל אביב, בו גרו באותה התקופה. המוזיקה של הלהקה עוררה עניין גדול בקרב קהילת הרגאיי הישראלית. בימיה הראשונים הלהקה הייתה אינסטרומנטלית, ובהמשך הצטרף הסולן תומר הררי (פאפא ג'יבלי) ואחריו גילי יאלו.
אלבום הבכורה של הלהקה "Freedom Time" שהופק באולפן הביתי של הלהקה ויצא בלייבל העצמאי שלה (Med Tone Records) זכה לביקורות מעולות בארץ ובחו"ל. במשך שש שנות העבודה על האלבום התגבש הסאונד הייחודי של הלהקה.  שנה לאחר מכן יצא הסינגל Weed Out ,שכלל שיתוף פעולה עם אומני הרגאיי הבין לאומיים Cornel Campbell ו Ranking Joe. בהמשך נוצר שיתוף פעולה גם עם להקת ה Viceroys מג'מייקה, טריו ווקאלי ותיק ומוערך.  שילובו של גילי יאלו בלהקה פתח את האפשרות לשילוב של מוזיקה האתיופית יחד עם הרגאיי והדאב, שילוב שניכר באלבום השני של הלהקה - Anbessa Dub, (אנבסה – אריה באמהרית וטגרית) האריה של שבט יהודה. סמלם של מלכי יהודה וסמלה של ירושלים הוא סמל מרכזי בשלוש התרבויות המשולבות בפרוייקט. לפי המיתולוגיה האתיופית שושלת הקיסרות האתיופית היא נצר לזיווג בין שלמה המלך ומלכת שבא, ולכן כל השושלת הקיסרית באתיופיה מאז מנליק הראשון ועד להיילה סלאסי הם מלכים בני שבט יהודה. אנשי תנועת הרסטפארי בג'מייקה שרואים בהיילה סלאסי את את הגלמותו של האל עלי אדמות ורואים באתיופיה את ציון החדשה, היא מולדתם הרוחנית, אימצו אל ליבם את האריה כסמל מרכזי בתרבות שלהם. לכן האריה הוא החוט שמחבר בין שלושת הקצוות התרבותיים של הפרוייקט ויוצר נקודת מפגש מוסיקלית בין ירושלים, היא ציון, בירת ממלכת יהודה העתיקה ובירת ישראל, קינגסטון בירת ג'מייקה ואדיס אבבה בירת אתיופיה.
בעקבות האלבום פורץ הדרך יצאה הלהקה לסיבוב הופעות בארה"ב, קנדה וג'מייקה שכלל הופעות בין היתר בפסטיבל סיירה נבאדה -פסטיבל מוזיקת העולם הגדול והחשוב בארה"ב ו REGGAE SUMFEST ,פסטיבל הרגאיי הגדול ביותר בג'מייקה.
עוד יופיעו:

TRILION - הסיפור של טריליון מתחיל כמה שנים אחורה בחיפה חיפה עיר תחתית, שם 3421 (שוזין & חזוס) שכבר פעלו בסצנת הבייס והביטים פגשש את Eãsy Rider קרו שבאותם ימים היה קרו ראב-א-דאב עם כמות של אם סי'ז ששרפו את הדאנספלור (או הדאנסהול). אל הכנופיה החיפאית הצטרף אשף הלשון ראנקינג לוי (My Lord). לאחר כמה מפגשים נולד הקולקטיב ובמהלך 2015 המופע הפך למופע טריליון ולאלבום, שעתיד לצאת בקרוב. המופע של טריליון נע על ספקטרום הראב א דאב // בייס// ראגא. ההשפעות של טריליון נמתחות על ציר הזמן של 1980 - 2016, מהדאנסים ברחובות קינגסטון ג'אמייקה ועד מועדוני האנדרגראונד של לונדון, באינטרפטציה ישראלית עם הכרה בינלאומית. 

KALBATA & MIXMONSTER - כלבתא ומיקסמונסטר, שני מפיקים תל אביביים ידועים, נסעו לג'מייקה להקליט אלבום עם אמני רגאיי נשכחים מן העבר. האלבום - קונגו ביט דה דראם יצא ב2014 בחברת התקליטים הלונדונית Freestyle וזכה לתשבוחות חובקות עולם. האלבום הוקלט על סלילים ללא שימוש במחשב בהשראת טכניקות אולפן ג'מייקניות משנות ה70 והוא משלב בתוכו השפעות של מוזיקה אפריקאית, טכנו, ודאב ג'מייקני כמובן.
הופעת הבכורה של הפרוייקט הייתה בקרנבל נוטינג היל הידוע בלונדון בה הם חברו לאם. סי. קלפר פריסט הג'מייקני. בהופעה הם ממקססים את האלבום מחדש בעזרת מיקסר ואפקטים אנלוגיים ויוצרים חוויה ייחודית אינטנסיבית ומרקידה
RAS CONGO - 12 TRIBES SOUND - הסאונד סיסטם מתמחים בסגנון הרוטס השורשי על כל גווניו. חברי הסאונד, ראס קונגו,מוזס איי ושי סאטה מאן צברו במשך השנים ארסנל מכובד ביותר של תקליטים, דאבפלייטים והקלטות מיוחדות בביקורים הרבים אצל מיטב המפיקים בסצינת הדאב והרוטס בלונדון, אירופה ובג'מייקה. הסאונד ניגן באינספור סשנים בכל רחבי הארץ, ותמיד הביא איתו את המדיטיישן והווייבריישן של 12 Tribes Of Israel. בשנת 2008 נבנתה מערכת הסאונד סיסטם הראשונה בישראל, מדובר בקופסאות באסים אימתניות שמרעידות כל חלקיק בגוף. אל הרמקולים נוספים גם מכשיר פרה-אמפ (ה"מוח" של הסאונד), שהוכן בהזמנה אישית, ומכשירי אפקטים יחודיים, וכל אלה יוצרים חווית סאונדסיסטם ראויה לשמה הנותנת למוזיקת הרוטס את העומק שלה.
ORI SELECTA - OneAway HiFi -  הסאונדסיסטם התל-אביבי הוקם ב2010 ע"י אורי כהן ויואב מגריזו, אספני תקליטים חסרי תקנה אשר חרטו על דגלם להפיץ את בשורת הרגאיי והדאב בעזרת מערכת הסאונד האימתנית שבנו, סלקשן יחודי ואהבה אינסופית לתרבות הסאונדסיסטם. בהמשך היו הרזידנטים של ליין הדאב הבין לאומי Tel Aviv Dub Station ובין הייתר תקלטו באין ספור דאנסים ופסטיבלים ברחבי הארץ.

תגובות