מדריך

איאן פולי (ברלין) מגיע לבלוק

פולי הוא הדי ג'יי שנחשב לאחד הבודדים בתעשייה שניסה למוטט את חומות הברזל בין דיפ האוס וטכנו. רגע לפני שהוא מוציא לאור את אלבומו השמיני הוא מגיע לתת בכם סט בבלוק

הבלוק, סלמה 157, ת"א, 13-09-2012 23:00

תגיות: הבלוק, IAN POOLEY, איאן פולי


איאן פולי מפורסם בעיקר כגאון שאחראי על האלבום "מרידיאן", הוא מיקסס את דאפט פאנק, הקרדיגנס, גרין וולוט וקרל קוקס ונחשב לאחד הבודדים בתעשייה למוטט את חומות הברזל בין דיפ האוס וטכנו. רגע לפני שהוא מוציא לאור את אלבומו השמיני המלווה בתקליט חדש בלייבל הלוהט Innervisions.

בתרבות מועדונים אשר מקדשת את השבטיות והנבדלות בין קבוצה אחת לאחרת, מדהים להיתקל בדמות דוגמת פולי. חזונו המוסיקלי הבלתי מתפשר, המתפרש על לא פחות מ-30 שנות פעילות, עלה לו בלא מעט סיכוני קריירה במהלך השנים, ובמובנים רבים סיפורו האישי נמשל לתולדות גלגוליה הרבים של המוסיקה האלקטרונית כולה.

כנער צעיר תושב פרנקפורט היה פולי עד ממקור ראשון למהפכת המוסיקה האלקטרונית שכבשה את גרמניה בסערה. אך בניגוד לסובבים לו, פולי מצא עניין רב יותר בטכנו ואסיד האוס נוסח שיקאגו ודטרויט על פני התוצרת הגרמנית המקומית. הוא החל לבסס את שמו ברחבי המדינה כדי.ג'יי בעל טעם מעודן. בזמן שתקליטני רייבים התחרו במי מסוגל לנגן חזק ומהר יותר, פולי הגיש מיקסים אשר הציגו פן אינטלקטואלי, מלודי ורך יותר של מוסיקה אלקטרונית. מאוחר יותר התחבר לגרוב ודיסקו, היה בין מייסדי זרם ה"פרנץ' האוס", שילב בין טריפ הופ, ברייק ביט ואמביינט, התמכר למוסיקה ברזילאית והוא נחשב היום לאחד מאספניה המומחים בתחום. ישנו קומץ בודד של תקליטנים אשר מתהדרים ביכולת לשלב מוסיקה מאת רון טרנט, קרי צ'נדלר, דיג'י סניק וחואן אטקינס באותו סט, איאן פולי הוא ללא ספק אחד מהם.

 

בואו לטעום עוד בסאונדקלאוד של פולי

ועוד קצת:

תגובות