מדריך

אבישי כהן טריו

הבסיסט והמלחין המוערך והמצליח בעולם במופע טריו נדיר עם המתופף הספרדי חורחה רוסי

זאפה תל אביב, ראול ולנברג 24, 01-03-2013 22:30

תגיות: אבישי כהן, זאפה תל אביב, חורחה רוסי

אבישי כהן הקונטרבסיסט הוירטואוז מגיע לישראל לארבע הופעות טריו נדירות עם הרכב חד פעמי ובו המתופף חורחה רוסי.

אבישי שב לישראל לפני מספר שנים לאחר 13 שנים בניו יורקת מאז הוא ממשיך ליצור מוזיקה ולתור את העולם עם הפרויקטים הרבים שלו. אלבומו האחרון Duende יצא במאי 2012 (Blue Note / EMI) וזכה לשבחים במגזינים השונים בעולם. 
בארבעת ההופעות הקרובות הוא יציג מופע טריו חדש בו יצטרף אליו ניתאי הרשקוביץ, הפסנתרן הישראלי הצעיר והמוכשר אשר התגלה על ידי אבישי ואף היה השותף המוזיקלי שלו באלבום האחרון Duende. 
אליהם יצטרף המתופף הספרדי חורחה רוסי אשר שיתף פעולה בעבר עם אבישי הן כנגן באלבום הבכורה שלו "אדמה" (Stretch Records / Concord)  1998וכן באלבומים נוספים של אמנים כדוגמת אשף הגיטרה קורט רוזנווינקל
 (East Coast Love Affair ) 1996.
באוקטובר השנה היה גאה אבישי לקבל את פרס "נדב" היוקרתי לצידו של הסופר פרופסור אלי וייזל. הפרס ניתן בטקס מיוחד במעמד הנשיא שמעון פרס בירושלים כהכרה על תרומתו של אבישי לחיזוק הקהילה היהודית בתפוצות.
כמו כן, בשנה החולפת השנה הגיע למעמד מכירות זהב של אלבומו המופתי "שעות רגישות" (Razdaz Recordz / Helicon) שיצא בישראל בלבד ב-2008. 

ארבעת ההופעות המרגשות האלו מביאות עימן מפגש בין מאסטר צעיר בפסנתר לבין מתופף אייקוני אשר יופיעו עם מגוון יצירותיו מהרפרטואר הרחב והדינאמי של אבישי כהן.  

 

האזינו לאבישי כהן בהופעה:

 

תגובות