מדריך

תמונע מציגים: פסטיבל מונטיפיורי אולטרסאונד למוסיקת פרינג'

פסטיבל מונטיפיורי מחבר בין מוזיקת פרינג', תאטרון תמונע ושכונת מונטיפיורי בה הוא ממוקם. משתתפים: ערן צור, גלעד כהנא, אבי בללי, הדס עפרת, רן סלבין, סלמנקה ועוד מופע אורח: נעמה שנדר

תמונע, שונצינו 8, תל אביב, 27-10-2012 20:00

תגיות: תמונע, פסטיבל מונטיפיורי, פרינג'

פסטיבל מונטיפיורי שואף לכוון זרקור על מוזיקת פרינג' תוך חיבור בין תיאטרון תמונע לשכונת מונטיפיורי בה הוא ממוקם. אמנים ומוזיקאים יוצרים עבודות מוסיקליות ניסיוניות מתוך ועל שכונת מונטיפיורי. 

בכך הפסטיבל שם דגש בשנה זו על החיבור בין אמנות לחיי יום יום, בין יצירה אמנותית למחקר תרבותי / חברתי, מצלולי והיסטורי, בין המיוצג למייצג. במסגרת פסטיבל זה נהפוך את תמונע לשכונת מונטיפיורי וניצור מסגרת אמנותית שבאמצעותה אמנים ומוזיקאים יוצרים עבודות מוסיקליות ניסיוניות מתוך ועל שכונת מונטיפיורי.

שכונת מונטיפיורי הוקמה על הפרדס היהודי הראשון בארץ ישראל. בשכונה הוקם אולפן הקולנוע "סרטי כרמל" על ידי נתן אקסלרוד (היחיד שצילם את טקס הכרזת המדינה במצלמת קולנוע), שכונה ששמשה השראה ל"ידידי מרחוב ארנון" של לאה גולדברג, שכונה בה מתנוסס מגדל המים המסוגנן ביותר מאלה שנותרו בתל אביב.
במסגרת הפסטיבל הזמנו מוסיקאים ואמני סאונד שונים להגיב לשכונה, לחקור אותה, להכיר אותה על שלל רבדיה ההיסטוריים, התרבותיים, הסימליים והחברתיים ומתוך מחקר זה ליצור עבודות תלויות מקום יחודיות בתוכה.

 

הפסטיבל נתמך ע"י עיריית תל אביב ומנהל תרבות.

אוצר: עמנואל ויצטום.

 

בכל ערב בשעות 20:00-22:00 שוטטות ברחבי תמונע עם מיצגים, מופעים ומיצבי סאונד ברוח שכונת מונטיפיורי.

והערב: שבת 27.10   20:00  – שוטטות בשכונע.    

                     22:00 – מוג'הדין.

 

 

 

תגובות