מדריך

השתקפויות עונות השנה

המלחין ונגן הטאר פרץ אליהו, נגן הקמנצ'ה והיוצר מארק אליהו, ונגן כלי ההקשה גיל המאירי, במופע אננסמבל משותף

בית מזרח מערב, ארליך 16, יפו, 22-12-2016 22:00

תגיות: השתקפויות עונות השנה, בית מזרח מערב, מארק אליהו, אנסמבל פרץ אליהוהמלחין ונגן הטאר פרץ אליהו, נגן הקמנצ'ה והיוצר מארק אליהו, ונגן כלי ההקשה גיל המאירי מעלים לראשונה את המופע "השתקפויות עונות השנה" – מעגל יצירות חדשות ומרעננות, פנטזיה מוזיקלית אשר המקור להשראתה מצוי בטבע וביופי המיוחד לכל עונה בשנה.
בכל יצירה המבוצעת במופע ישנה זיקה ישירה למקום בו היא נולדה, ולטבע אותו חווה המלחין בזמן חיבורה.
שנים רבות התגורר פרץ אליהו, היוצר של הפרויקט, באזור מדבר יהודה, שם ערך מסעות בשבילים ובוואדיות המסתוריים של המדבר, הקשיב לרוחות עזות בחורף ולשקט אשמורות השחר בקיץ, לשירת ציפורי הלילה ולרשרוש כנפי הנשרים בעודם מרחפים מעל הצוקים החדים של המדבר. הצלילים, הנופים, והריחות עוררו דמיונו של המלחין והשפיעו על שפתו המוזיקאלית. 
המוזיקה במופע מפתיעה במורכבות ריתמית רבה, שילוב של ספונטניות הבעתית עם תכנון ארוך טווח ושליטה בתהליכי ההתפתחות של החומר המוזיקלי. 
היצירות "חצות", "התעלות הנפש", "משחקי האביב", "השתקפויות החורף", "על הרי בשמים", ו"תהילות" (Shur, Mahur, Kurd) מצטיינות בשילוב מרתק של הסולמות מן המזרח עם אלמנטים מהמוזיקה המערבית הקלאסית וג'אז. 
החיבור יוצא דופן בין שלושת האמנים הייחודיים, הסאונד שנוצר על הבמה, והמוזיקה המהפנטת של המופע מזמינים את הקהל לחוויה בלתי נשכחת.


בהשתתפות:
פרץ אליהו – טאר והלחנה | מארק אליהו – קמנצ'ה | גיל המאירי – כלי הקשה

תגובות