מדריך

נכנסים לזירה

פסטיבל המחול "זירת המחול" חוזר בשנתו הרביעית בזירה הבינתחומית למשך שלושה ימים של יצירות

תאטרון החאן, 25-07-2007 20:00
נכנסים לזירה
הפסטיבל "זירת מחול" מתקיים השנה זו הפעם הרביעית וייפתח ברביעי הקרוב בזירה הבין תחומית. השנה נבחרו לפסטיבל תשע עבודות של יוצרים צעירים מהתחום שעברו מספר וועדות אמנותיות המורכבות מאנשי מקצוע. העבודות יחולקו לשני מקבצים אשר יעלו בהופעה בכורה את היצירות. במקביל לאמני המחול הצעירים יועלו בפסטיבל עבודות קצרצרות של שתי דקות כל אחד של כוריאוגרפים מנוסים יותר. הרעיון הוא לחקור מחדש את מושג הזמן על הבמה ולבדוק האם ניתן ליצור יצירה משמעותית בזמן קצר כלכך. מקבץ העבודות הקצרצרות יועלה באירוע הפתיחה של הפסטיבל ויועלה שוב גם באירוע הנעילה, בין המשתתפים במקבץ: שלומית פונדמינסקי, מיכאל גטמן, אודליה קופרברג, נמרוד פריד, ענת גריגוריו, נעה ורטהיים (ורטיגו), עירד מצליח, שלומי ביטון, סער מגל ורונית זיו.

כמו כן יועלה במהלך הפסטיבל מופע אורח בשם "גרילה", ניסוי חדש של קבוצת אאא הצעירה של אריאל אפרים אשבל. המופע סובב סביב אימפרוביזציה ואינטרפטציה ומבוסס על מערך סימנים, חוקים ומשימות שפותחו לראשונה על ידי י"the London Improvisers Orchestra" קבוצת נגני free jazz הפועלת בלונדון משנות ה-70. אשבל מנצח על ההתרחשות הבימתית בזמן אמת ובכך מייצר יצירה תיאטרלית ותנועתית בזמן המופע עצמו. במופע יתארחו המוזיקאים ידו גיבסון ומאיה דוניץ שינצחו על קבוצת נגנים שיגיבו למתרחש על הבמה במקביל לניצוחו של אשבל.

בנוסף יתארחו בפסטיבל מקבצים של עבודות של יוצרים מבתי ספר שונים למחול, עבודת מחול של בית הספר לתאטרון חזותי בירושלים, עבודה נוספה מסמינר הקיבוצים בתל אביב ועבודת וידאודאנס מבית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל.

ערב הפתיחה של פסטיבל " זירת מחול 4", רביעי ה-25.7, 20:00, תאטרון החאן, כיכר דוד רמן 2, ירושלים.

ללוח המופעים המלא היכנסו לאתר הבית של הזירה הבינתחומית. הפסטיבל יימשך גם ביום חמישי ובמוצ"ש.

תגובות