מדריך

מוזיקה // אומנות // מאבק // רייב - Music // Art // Struggle // Rave

ערב בשיתוף אנה לולו ותאטרון סראייה (תיאטרון ערבי עברי) של תנועה חדשה למען עתיד בהיר יותר ביפו

תאטרון סראייה, רחוב מפרץ שלמה 10, יפו, 06-09-2012 19:00

תגיות: יפו, אנה לולו, תאטרון סראייה

העיר העתיקה ביפו היא אחד המקומות המשונים במרחב האורבני יפו-תל אביב. מקום שאמור היה להיות הכי "מקומי" שיש, עיר עתיקה שכל הכרך האורבני ת”א רבתי צמח מתוכה. במקום זאת, היא  מושארת ריקה ממקומיות, מושארת ריקה מתחושה שיש איזו שהיא אורגניות או אנשים אמיתיים שאשכרה חיים בה או מבלים בה. כל המקום היפה הזה נטוש לתיירות במהלך היום ונטוש אפילו מתיירים במהלך הלילה. והסיבות ברורות: המקום משאיר תחושה של עבר רחוק ושומם, כאילו עבר איזה צונמי או התפרצות הר געש שהשאירה את הבניינים ריקים מחיים.

חיי הלילה בתל אביב לפעמים גם מרגישים הכי מנותקים מהמרחב הגיאוגרפי בו אנו חיים. כל חיי הלילה לפעמים נדמים כמו ניסיון נואש להתנתק מההווי היומי של החיים מלאי הקונפליקט במקום הזה, שכולנו מנסים לשכוח אותו ולברוח למקומות אחרים שבהם הקטסטרופה לא מורגשת. מקומות שבהם הרעיון של לחגוג ביחד את החיים היה יכול לקבל משמעות אינטגרטיבית. משמעות של כולם ביחד. משמעות של התחברות לעיר בכל קצותיה.


ביום חמישי, 06.09, יתרחש הרייב השני בסדרת המסיבות של תנועת התרבות החדשה : חרקה פאורייה. (פעולה מיידית בערבית). תנועה שצמחה מתוך המעגלים הנושקים של מוסיקה ומאבקי דיור הרבה לפני שנושא הדיור נהפך לטרנד המחאתי של הקיץ האחרון. תנועה שמודעת לזה שאי אפשר להמשיך לחיות את הסטגנציה הפוליטית היומיומית כאן כאילו שכלום לא קורה. תנועת מוסיקה שמנסה להנחיל דפוס חדש של מופעי מוסיקה ואמנות : אפשר לשלב את ההדוניזם הנהנתני עם דרישה של הנאה לכולם והתחברות למרחב הגיאוגרפי שבו כולנו חיים.

ביום חמישי , חרקה פאורייה הולכת לעשות פה פעולת קתרזיס מיידית בחיי הלילה. התנועה החברתית המתגבשת באנה לולו ביפו, בפרוייקט יאפא (אוטוביוגרפיה של עיר), בוועדה העממית למאבק הדיור ביפו ובתאטרון הסראייה תהפוך את העיר העתיקה הסובלת ממוות קליני מתמשך למקום הכי חי בעיר.

            19:00 -דיג'יי בשיר

פלסטינימא – הקרנת חוץ של הסרט "מיקרופון" העוסק בסצנת האנדרגראונד המצרית

מחתרת הפנינה – אלתור במוזיקה ובדיבור

על הדיבור - מוחמד ג'באלי, נטע ויינר, מוחמד אגואני, יונתן קונדה, קלקידן, ג'רמי פוגל, נועה רימר , 

על המוזיקה- ניזאר עווד (עוד), יוני סילבר (קלרינט בס), עאדל מסייס (טרומבון), ערן בריל (קלרינט וכלי הקשה), יואב ביירך (קונטרהבס), יוהנה ריטמולר (כינור), יעל לביא (קאנון), גונן ויזל (דרבוקה וריק) 

23:00 - רייב

Dmar (נצרת / מאג'ד אל כרום)  

די-ג'יי איל שגיא ביזאוי (תל אביב)

די-ג'יי מוחמד ג'באלי (טייבה\יפו)

MINISTRY OF DUB-KEY (דבקה חיה מחיפה)

די-ג'יי דינה + די ג'יי מוסא (ירושלים)

JAZAR CREW(חיפה)

Nicoteen + Ctrl Delete + Alex Drool (טכנו חי לזריחה)

VJ Ramzy (רמאללה)

VJ LiCHTPiRATEN (ברלין)


 

 


מחיר כניסה: 30 ₪. (ניתן לתרום יותר)

הכנסות האירוע יועברו לאמנים ולכיסוי ההוצאות המשפטיות של הוועדה העממית למאבק הדיור ביפו.

 

 

תגובות