מדריך

Free Art Friday

תנועת Free Art Friday מגיעה לתל אביב למיני פסטיבל לכבוד חג החירות. בתוכנית - יצירות אמנות מפוזרות ברחובות לכל מוצא

תל אביב סיטי, , 05-04-2013 11:00

תגיות: תל אביב, תנועת Free Art Friday

לתנועת Free Art Friday אין תאריך התחלה פורמאלי, ממציא, בעלים או הנהגה.   

הקהילה כוללת למעלה מ – 1,000 אמנים פעילים, ואלפי עוקבים וחברים ברחבי העולם, ונמצאת בתהליך צמיחה מתמיד, כאשר מספר החברים נמצא בעליה מתמדת, והפעילות מתפשטת למקומות חדשים.קהילות גדולות של Free Art Friday פועלות בפורטסמות', בלאקפול ובריסטול (אנגליה), דטרויט, טמפה ביי, וושינגטון די.סי. ואטלנטה (ארה"ב), ובלגרד (סרביה). סניפים נוספים נמצאים בברלין, לוס-אנג'לס, סאו-פאולו, טהרן, סינגפור ועוד.

עשרות קבוצות עצמאיות נוספות, תחת השם Free Art Friday או בשמות אחרים, וכן אמני רחוב עצמאיים רבים, פועלים ברחבי העולם בפורמטים שונים ומגוונים, אך במטרה אחת משותפת – הפצת אמנות לכלל הציבור, ובחינם

 

ביום שישי האמן, או צוות הפרויקט, יוצאים לרחוב בעיר ומניחים את היצירה במיקום אותו בחר האמן: ספסל, עץ, אדן חלון, פתח חנות, מדרגות כניסה לבניין. היצירה יכולה להיות מונחת במקום שפשוט צריך לבוא ולאסוף אותה, ויכולה להיות מונחת כך שכדי להגיע אליה צריך להתאמץ – לטפס, לשחרר, למצוא לפי רמזים. הכלל העקרוני היחיד בדבר מיקום היצירה ואופן הצבתה: הכול מותר, כל עוד אין פגיעה בסביבה, בטבע, או ברכוש פרטי או ציבורי.

האמנים עצמם, וכן צוות של צלמים, מצלמים ומתעדים את היצירות בלוקיישן שבו הוצבו. כל התמונות מועלות לעמוד הפייסבוק של הפרויקט, כאשר בכל תמונה מפורטים המיקום המדויק של היצירה, והאמן שיצר אותה. בסיום האירוע עולה גלריית תמונות מפורטת שבה רשימת האמנים, העבודות, והלוקיישנים.

התהליך הנ"ל מאפשר למקסם את הפוטנציאל של רעיון האמנות החופשית - האמן זוכה לתיעוד וחשיפה של היצירה שלו גם ברחוב וגם בבית של המוצא. המוצא נהנה מהיכולת ליצור קשר עם האמן, ולחלוק את היצירה החדשה שמצא עם קהילה גדולה של צרכני אמנות ואמנים ברחבי העולם. נוצרת אינטראקציה אנושית רחבה – בין צרכני אמנות ואמנים ברחבי העולם.  

 

איך תזהו? מלבד שמו של האומן או צוות הפרויקט, לכל יצירה מחוברת תגית רשמית וממותגת של הפרויקט:  Free Art Friday – Tel-Aviv 

 

התמונה מתוך יצירותיו של האומן הישראלי 

תגובות