מדריך

התפוחים בהופעה

הרכב הגרוב והג'אז האינסופי, בהופעה חדשה בעקבות אלבומם החדש Fly On It

דאג וטוני, הצורן 4 א', אזור התעשייה פולג, נתניה, 17-08-2012 21:00

תגיות: התפוחים, The Apples, נתניה, דאג אנד טוני

 התפוחים, אחד ההרכבים הישראלים המצליחים בעולם חוזרים לארץ ומגיעים לתל אביב עם צאת האלבום החדש והמדובר שלהם, FLY ON IT. הזדמנות נדירה לשמוע כמה מהקטעים החדשים בהשמעת בכורה עולמית, רגע לפני שהם חוזרים להרעיד את במות הפסטיבלים המובילים בעולם.

 ניתן לומר שהתפוחים הואאחד מהרכבי הגרוב הישראלי, שהמציא ז'אנר התפור למידותיו: שני תקליטנים, חטיבת נשפנים עצבנית, בסיסט ומתופף שהוא עילוי יוצרים יחד חווית מוזיקה מרקידה, מעיפה, מעוררת השראה שלובשת צורה חדשה בכל הופעה. בשנה שעברה עשו התפוחים כותרות כשקיימו הופעה חד פעמית עם יורם ארבל שחזר להופיע לכבודם אחרי 30 שנות הפסקה

האלבום החדש והרביעי של התפוחים הוקלט כולו בהזמנתו של פיטר גבריאל האגדי באולפני ריל וורלד שלו לטובת סדרה יוקרתית שאוצר הלייבל שלו. סשן ההקלטות באולפן הדגל הענק ומעורר ההשראה נקבע ליומיים אינטסיביים בעיצומו של סיבוב הופעות של ההרכב מה שהביא אותם אל המיקרופונים מחוממים היטב כשאת החומרים הם כתבו כמה שבועות קודם לכן בתל אביב. הקטעים החדשים מדגישים אלמנטים הרמוניים וקצביים של ההרכב שבעבר רק נרמזו באלבומיהם. עבודת הבוכנות המשומנת שבתיאום בין חטיבת הקצב לפטיפונים מדגישה את הצד הזה במרבדי צליל פסקוליים וגרובים חדשים. הקטעים שעברו מעין מסע התבגרות במהלך מסע ההופעות ולפני ההקלטה הגיעו לאלבום כשהם אפויים היטב. אותם התפוחים בגוונים חדשים מבלי לוותר לרגע על הגרוב שרק הולך ומתגבר.

 אווירת הקודש והיצירתיות שמאפיינת את האולפנים באה לידי ביטוי בקסם שבאלבום החדש שזכה כבר לביקורות מהללות בעולם ולהשמעות רדיו מרובות, ביניהן רדיו1 של ה BBC והרדיו הארצי בספרד. הלהקה הופיעה על כמה מהבמות המכובדות באירופה לרבות הפרדיסו באמסטרדם והאפולו בברצלונה.

 

FLY ON IT>>>

תגובות