מדריך

פאנל מוזיקה עצמאית + הופעה של עמיר לב

ישתתפו בפאנל: לירון תאני> חיים שמש> ליאור רחמני> גיא חג'ג'> דויד פרץ> מתן נויפלד> יאיר יונה > הופעה אקוסטית של עמיר לב

אודוטוריום בניין הבנק הבינ"ל הראשון, רוטשילד 42 , תל אביב, 02-08-2012 20:00

תגיות: ליאור רחמני, יאיר יונה, עמיר לב, מתן נויפלד, דויד פרץ, לירון תאני, גיא חג'ג'

בעשור האחרון חלה פריחה עצומה ורנסנס אמיתי בעולם המוזיקה העצמאית בישראל. כבר מתהליך היצירה וההקלטה שהפך נגיש מאי פעם, דרך המחשבה היצירתית והאפשרויות לקידום היצירה, ועד סצינת פסטיבלים קטנה שקמה סביב האינדי הישראלי, ושנמצאת בתהליך גדילה מתמיד. שלא כמו בשנים קודמות, נראה שהתהליך הנוכחי מקיף ורחב הרבה יותר, ומאגד בתוכו אמנים, יוצרים וקהל מכל הגוונים, בצורה שחוצה סגנונות וז'אנרים, כשהתנועה היא של חיבור ואיחוד כוחות. 

הפאנל יפגיש 7 אנשים הפועלים בשנים האחרונות בעמדות מפתח מתחומים שונים, וינסה לברר האם הצמיחה של התרבות העצמאית (ובפרט במוזיקה) בשנים האחרונות היא תהליך שיימשך לשנים או שישחק ויהפוך לאופנה. מהם הדברים שמפעילים את התהליך הזה? אילו תהליכים מקבילים מתרחשים בעולם, מה מקומה של רשת האינטרנט והנגישות לכל תוכן? מהו עניין השפה והשירה בשפה זרה ומהיכן הוא באמת מגיע ביחס לסצינה הזו? האם הדבר מאותות על כוונות להצליח בחו"ל, או על רצון להיות אופנתי על חשבון לייצר אמירה? כמה יוצרים באמת מכוונים לייצר שינוי, או לעורר תודעה, ולעומת זאת, כמה חלום הכוכבות הוא זה שמזין את היצירה?
הפאנל ינסה לברר האם התופעה מתפשטת באופן רחב גם לתחומי מוזיקה נוספים כמו מוזיקה אתנית, מוזיקה יהודית, וכו', ובכלל, מהי הגישה האמיתית של סצינת השוליים לתרבות אתיופית, רוסית, ערבית וכו', האם יש ניסיון להכיל אותן, או שגם לאלטרנטיבה יש אלטרנטיבה?

מעבר להבנה ולהגדרה של התהליך שמתרחש וגדל, הניסיון הוא לברר אם קורה פה משהו חדש באמת, משמעותי, שמסמל בתוכו חיפוש וצורך עמוק יותר, או שזו בעיקרה תנועה מוזיקלית שחותמה יוטבע בעתיד הקרוב.

• משתתפים:
לירון תאני – עיתונאי וכתב מוזיקה ב 7 לילות, דמות מרכזית בהתפתחות תרבות השוליים בישראל, מגיש ויזם תכנית הרדיו החלוצית "עסק שחור" יחד עם אייל פרידמן. ינחה את הפאנל.

ליאור רחמני - מנהל תחנת הרדיו החשובה ביותר בישראל בכל מה שקשור לתרבות עצמאית ומקורית, קול הקמפוס. התחנה היא צינור השפעה חשוב ומהותי בעיצוב סצנת המוזיקה המקומית בכללותה.

גיא חג'ג' –בלוגר, יזם תרבות, מפיק ואיש רדיו, מנהל בלוג "עונג שבת". הבלוג מרכז פעילות ענפה ובולטת בכל שבוע ושבוע, תוך כדי התבוננות על תהליכים ותובנות על תהליך הצמיחה.

יאיר יונה – מוזיקאי ותיק בסצינה המקומית, מנהל לשעבר בלייבלים אנובה, ואירסיי רקורדס, בלוגר ופילוסוף מוזיקלי.

דויד פרץ – מוזיקאי, בעל אולפני קקטוס לשעבר, איש תעשייה ומוזיקה עצמאית , כתב מוזיקה, ויזם תרבות בסצינת המוזיקה הבאר שבעית, עיר הולדתו ופועלו. 

חיים שמש – דמות ותיקה במוזיקה העצמאית בישראל כבר משנות ה90, בה החלו הניצנים הראשונים של האינדי לפרוח, מנהל אמנים, בעל לייבל מוזיקה.

מתן נויפלד- יזם ומפיק אירועי מוזיקה עצמאית, ביניהם פסטיבל אינדינגב למוזיקה ואמנות עצמאית, ופסטיבלים שונים בארץ.

הקהל יוזמן להשתתף בדיון וישאל שאלות.

בסיום הפאנל תתקיים הופעה:
עמיר לב – הרוקר המחוספס, המהורהר והמקורי מן היישוב קליל שבצפון הארץ. עמיר לב, שבאמתחתו מספר אלבומים ושירים לא מבוטל שהפכו לקלאסיקה ישראלית, הגיע אל לב התודעה בדרכו העצמאית והאמיצה. 

 

תגובות