מדריך

פסטיבל וודסטוק הישראלי הרביעי

גבע אלון, ליבי והפלשבק, הזמר האגדי ריצ'י פיוראיי ועוד רבים וטובים מתכנסים ברוח התקופה להופעות מחווה לגדולי הרוקנ'רול

אצטדיון קראפט, ירושלים, 02-08-2012 18:00

תגיות: גבע אלון, וודסטוק, פסטיבל, ירושלים

פסטיבל וודסטוק הישראלי התחיל כאירוע חד פעמי לרגל שנת ה 40 לפסטיבל וודסטוק המקורי. ההצלחה היתה מסחררת והשאר היסטוריה: מסורת שנתית שתתקיים השנה בפעם הרביעית. עם המוזיקה האגדית של ג'ניס ג'ופלין, בוב דילן, ג'ו קוקר, ג'ואן באז ועוד, קשה שלא להישבות בקסם. בין המשתתפים: Richie Furay סולן ומייסד להקת באפלו ספרינפילד (יחד עם ניל יאנג וסטיבן סטילס), גבע אלון, הזמרת הירושלמית המיתולוגית ליבי והפלשבק, The Crystal Ship להקת המחווה ל Doors ועוד.

מה שהחל כפסטיבל חד פעמי בשנת ה-40 לפסטיבל וודסטוק המקורי שהתקיים ב 1969 ושינה את פני המוזיקה כפי שאנחנו מכירים אותה היום, הפך למסורת שנתית. פסטיבל וודסטוק הישראלי מושך אליו מדי שנה חובבי מוזיקה שנהנים מאווירה מיוחדת ומתוכנית מוזיקלית עשירה ברוח התקופה. השנה מציג הפסטיבל את את הזמר האגדי ריצ'י פיוראיי שיגיע עם להקתו Buffalo Springfield הלהקה שייסד יחד עם ניל יאנג, סטיבן סטילס וג'ים מסינה היתה קרש הקפיצה בתחילת הקריירות שלהם. 

עוד יופיעו הזמרת הירושלמית המיתולוגית ליבי והפלשבק שתבצע שירים של ג'ניס גופלין וג'ו קוקר. ליבי הייתה זמרת מאוד מוכרת בירושלים בשנות השמונים והתשעים ולאחרונה חזרה לארץ אחרי שהות ממושכת בחו"ל. עוד בין המופעים: מופע מיוחד משירי בוב דילן וג'ואן באז של להקת הפולק של מיה יוהנה מנחם עם שי טוכנר.

 

תגובות