מדריך

חמישים שנה לראבר סול

החוג לתולדות המוזיקה מקדיש מפגש מיוחד לאלבומם המהפכני של הביטלס. מרצה: עידן אלתרמן

רדיו EPGB, שד"ל 7, תל אביב, 30-11-2015 20:00

תגיות: ביטלס, עידן אלתרמן, החוג לתולדות המוזיקה, ראבר סול

החוג לתולדות המוזיקה עדיין בפגרה שלפני סערת הניינטיז שתנשוב במפרשיו החל מינואר, אך אנחנו עולים מעל פני המים לגיחה יחידה ומבורכת. 
רבות דובר וסופר על הויכוח העקר, התפל והמיותר בדבר מותר ריבולבר על סרג׳נט פפאר. אך כידוע, השאלה היחידה הנתמכת ע״י החוג בהקשר של הביטלס, היא האם אלבומם הגדול ביותר יצא ב-64 או 65 (וגם מדוע צ׳אק ברי תבע את החברים רק על שיר אחד). מכיוון שאחד הטוענים לכתר חוגג 50 ממש עכשיו, חשבנו שמן הראוי לציין זאת:

עידן אלתרמן על ראבר סול!
ראבר סול, האלבום בו הביטלס עשו את קפיצת המדרגה הגדולה ביותר ככותבי שירים, סימן את תחילת ״התקופה האמנותית״ שלהם, שהמשיכה והתפתחה בכל אלבום מאז. מרביעיית החמודים של להקת הרוקנרול הגדולה ביותר בעולם, שמנגנים להיטים מרקידים ובלדות שוברות לבב, הם הפכו לכותבי שירים אישיים ועמוקים יותר, בהשפעתו של דילן ועוד כמה גיבורי תרבות, שעכשיו יכלו לקרוא להם חברים. ג׳ון ופול מתחילים לגבש כל אחד את אישיותו העצמאית ככותבי שירים, כשהתחרות בינהם עדיין בריאה ומלאת השראה, מה שמביא ללא ספק לתקופה הטובה ביותר בתולדות הלהקה, עובדה שניכרת בכל שיר באלבום המושלם הזה, שיצא בדיוק לפני 50 שנה. הסיפור שמאחורי האלבום, פרטים פיקנטיים, עובדות יבשות, אנקדוטות משעשעות, תה ועוגיות. רק אימרו את המילה.

תגובות