מדריך

Final Stages

הרוקומנטרי הראשון בישראל עם אסף אבידן והמוג'וז

קולנוע גת, תל אביב, אבן גבירול 62, תל אביב, 22-06-2012 14:30

תגיות: רוק, קולנוע, אסף אבידן, דקומנטרי, המוגוז', אורי בהט

הסרט מתעד את שלושת השנים האחרונות לפעילות של אסף אבידן והמוגוז' (2009-2011) לפני פירוקה, בהן היו לאחד מההרכבים הישראליים המצליחים בעולם. באוגוסט 2009 הוחתמו אסף אבידן והמוג'וז על הסכם עם חברת סוני קולומביה באירופה, שרכשה את הזיכיון לארבעת האלבומים הראשונים של ההרכב.  FINAL STAGES צולם באירופה, צפון אמריקה אסיה וישראל במהלך חמישה סיבובי הופעות אליהם התלווה למוזיקאים הבמאי אורי בהט והתוצאה- סרט ה"רוקומונטרי" הראשון בישראל שבמרכזו מונחת המוזיקה. 

פסקול הסרט בנוי בצורת ביצועים חיים לשירי הלהקה אשר בינם שזורים צילומים נדירים המתעדים את המאפיין המרכזי של סיבובי ההופעות: שדות תעופה, המראות ונחיתות, בתי מלון, ראיונות לתקשורת מקומית והדינמיקה של ההרכב מאחורי הקלעים. במבט מפוכח ופסיבי חושף הסרט את ההרכב באופן שונה מזה שהוצג לציבור עד היום וכל זאת תוך הישרת מבט אל עבר הקלישאות הגדולות ביותר בחייה של להקה: הסיזיפיות הכרוכה בסיבובי הופעות ארוכים שבמהלכם נמצאים חברי ההרכב יחד במהלך רוב שעות היממה, אינטראקציות עם מעריצים ,כל זאת לצד הקתרזיס שבהופעות מול קהל אוהב ומחבק בארץ זרה.

צפו בטריילר הסרט:

 

לקראת סוף צילומי הסרט היה ברור כי הלהקה מתקרבת אל עבר החלטה על הפסק שיתוף הפעולה ופנייה של כל אחד מהם לפעילות עצמאית, וסצנות מסוימות מתוכו מאפשרות לדמיין את העמדה של אבידן, כמי שעמד בחזית של קריירה מוסיקלית מקצועית, לה שותפים עוד מספר אנשים, שלכולם חלומות ויעדים מוזיקליים משלהם.

FINAL STAGES נוצר בהתאם למסורת ארוכה מאוד של סרטים מהז'אנר (בין הבולטים ביניהם radiohead - meeting people is easy, leonard cohen - bird on a wire) שמעניקים מבט מקיף ומחויב למכלול היצירה המוסיקלית ומגבים אותה מבחינה ויזואלית. האתגר הגדול ביותר שעמד לנגד עיניו של בהט היה ליצור סרט שימשוך תשומת לב גם בקרב אלה שלא נמנים עם מעריצי הלהקה: אוהבי מוסיקה, קולנוע דוקומנטרי ומה שבניהם.

אורי בהט – בוגר בצלאל  ו ,San Francisco Art Institute זוכה דוק אביב לשנת 2000 והיוצר מאחורי אתר "הפרוייקט" שהביא לראשונה  תיעודים דוקו-מוזיקליים של הרכבים ואמנים ישראלים.

 

בקרו באתר הסרט FINAL STAGES


תגובות