מדריך

אינדינגב מתארח בפסטיבל קולנוע דרום ה -11

שני נושאי הדגל התרבותיים הגדולים בדרום, מאחדים כוחות, על מנת להמשיך ולהפריח את הדממה

סינמטק שדרות, שדרות, 10-06-2012 10:00

תגיות: אינדינגב, סינמטק שדרות, פסטיבל קולנוע דרום ה 11

השנה, אף יותר מבעבר, הפנים של פסטיבל קולנוע דרום , מתגלות באירועי החוצות ובתוכן המוזיקלי המגוון. מסע בין תרבותי, לגילוי הקול האותנטי של האדם הפשוט, דרך הלבושים, הריחות, המקצבים, והקישוטים השונים בכל תרבות, שלכולן קו מלכד ומאחד, של מציאת וחשיפת מקור הרגשות. מסע בין יבשתי ומוזיקלי בין רגאיי, מוסיקה בוכרית, ג'אז אתיופי, נשמה תימנית, פולק, Fאנק, סול ובלוז מאמריקה, שנסון אירופי, וסימפוניה מפוארת. מסע סביב האדם והעולם, במכונת גרוב וקצב ששמה שמחה. לטיול המרתק הזה יש לבוא מצוידים במוח, לב, ובעיקר ברגליים רוקעות.

יום א' 10/6

17:30 רונן גרין – כשרון גדול שמפתח, צומח ומבשיל בשקט בשקט. פולק אקוסטי, נגיעות אפריקאיות וסיפורים מרגשים ומעוררי מחשבה על החיים שסביבנו. לאחר הקלטת אלבום הבכורה בהפקת תמר אייזנמן, שייצא בקרוב מאוד.

YEMEN BLUES  18:15 – מופע פתיחה חגיגי. הרכב בינלאומי של קצפת הנגנים הישראלים מכל העולם. מסע שמתחיל במקורות התימניים, עובר בסמטאות הג'אז והגרוב של ניו יורק, ונוחת בישראל של היום. לב, נשמה, חום, מקוריות ורגש. חוזרים לארץ אחרי סיבוב גדול ומנוחה ארוכה לבכורה של מופע חדש וצבעוני במיוחד.

23:00 מסיבת פתיחה חגיגית בפאב : Electric Zoo = אחד ההרכבים החמים והמוצלחים ביותר שפרצו בשנה האחרונה. מופת של נגינה, ביצוע ואווירה מחושמלת. טיסה בזמן לשנות השבעים המשוחררות. 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

יום ב' 11/6

ZVULOON DUB SYSTEM 18:00 – הרכב הרגאיי הוותיק והפעיל ביותר בישראל, מגיע להשיק את אלבום הבכורה המצוין שלו. דאב, רגאיי שורשי, מוזיקה אתיופית, וחיוך גדול במופע אחד.

21:15 Lucille – סול מעושן, שנשען על מקורות הבלוז והג'אז הנושן, עם השפעות מגוונות מימינו. לוסיל הגיחה ככה פתאום, והותירה אותנו נרגשים מהופעה סוחפת שנעה על כל קשת הרגשות. ללוסיל יש משהו בשביל כל אחד. עדינות, חום, קצב, וחבורה גדולה של חברים מלאי כשרון. הפתעה מרעישה.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

יום ג' 12/6

18:30 רועי דהן – טרובדור מודרני, כותב שירים מחונן, זמר עם קול זהב. העדינות העוצמתית של רועי דהן היא דבר נדיר במחוזותינו. יוצר מיוחד ומרגש ששווה להקשיב לו ולאלבום הבכורה שלו. נדיר בפשטותו ושובה לב.

21:15 משפחת אלאייב – המשפחה הכי מיוחדת בארץ, מסבא רבא מתופף ועד נכדה על הכינור, עטויי שמלות ואותנטיות נפלאה, בחגיגת גרוב בוכרי שנלקח הישר מתוך סרט של קוסטריצה. הופעה ותופעה.

23:00 מסיבה והופעה בפאב: 

Dj Schoolmaster - עופר טל (התפוחים), הדיג'יי האהוב עלינו ביותר בארץ, ואחד מאשפי התקליטים, ואיש נפלא לכשעצמו, בא להפליא בנו מהגרוב, הפאנק, הסווינג, והפנינים שרק הוא יודע למצוא.

קראנץ' - שלישיית מופלאים שכל העניין שלהם הוא לעשות שמח, באיכות. זה פריך וטעים כמו שזה נשמע, גרוב, פאנק, סקרצ'ינג, כיף גדול.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

יום ד' 13/6

17:30 Heeby Gee Bees- קלאסיקות בלוז מהדלתא של המיסיסיפי וממרחבי היבשת האמריקאית, מתעוררות לחיים בשמש הישראלית. בלוז של מרחבים פנימיים ושדות פתוחים על רקע שקיעה. גיבורי הבלוז הגדולים ביותר מתעוררים לחיים בשמחה גדולה.ללגום מהבירה ולנוח.

19:45 הדמעות + אבי עדאקי – שנסון ישראלי מן הרחובות. המופע הדרמטי של הדמעות התגבש מתוך פסיעה מתונה ברחובות העזובים של הכרך הגדול, ועין מפוכחת ומלאת הומור. דמויות משונות וסיפורים אפלוליים על הליצן הבוכה, ושרברב אחד מזמר.

OH_B_B  20:30- האוחנה בראס בנד, היא תופעה ששומטת לסתות בכל מקום אליו היא מגיעה. מעגל של נשפנים וכלי הקשה, נבחרת כוכבי הגרוב הישראלית יורדת מהבמה לתהלוכת רחוב אנרגטית במיוחד. כל צליל אפשרי (חברים מהדג נחש, פאנקנשטיין, מארש דונדורמה ועוד) נזרק לתוך הסלט המענג הזה. אטרקציה שתהפוך את כולנו לתיירים בשדרות.

21:30 התזמורת הסימפונית באר שבע - בביצוע היצירה השישית של בטהובן (הפסטורלית). תזמורת סימפונית, באוויר הפתוח, בשוק העירוני. 34 נגנים. בליווי וידאו חי. אין צורך להוסיף במילים.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

יום ה 14/6

18:30 אביתר בנאי מארח את ארז לב ארי

23:00 - מסיבת סיום חגיגית בפאב : 2013 - לייב טכנו, שאחרי סוף העולם. הרכב שאוסף גדודי מעריצים לאחר כל הופעה, ובזכות. החדות, המקצוענות, והמקוריות של המוזיקה הזו, שמנוגנת כולה בכלים חיים, היא משהו שחייבים לראות.

 

תגובות