מדריך

פסטיבל TIME2LOVE

גברים אמיתים שרים על אהבה >> DOOLEE BAND, drunk-n-brass live show

לבונטין 7, לבונטין 7, תל אביב, 26-05-2012 18:00

תגיות: לבונטין 7, פסטיבל TIME2LOVE, עת לאהוב

אלטרנטיבה תל-אביבית צעירה ובועטת לתיקון שבועות המסורתי:

 

בליל חג הביכורים, יתקיים בתל אביב פסטיבל ייחודי, שמטרתו להוות אלטרנטיבה צעירה לתיקוני ליל שבועות הפופולאריים זה מספר שנים. מדובר בשיתוף פעולה בין מספר מוקדי עניין תל אביבים: הישיבה החילונית בינ"ה, בית צעירים דוברי רוסית "פישקא", מרכז יהדות מתקדמת קהילת הלב, מועדון לבונטין 7 ואחרים. הנושא בו בחרו הצעירים להשראה הינו אהבה וזוגיות. לאחר לילה סוער של הופעות ותערוכות, לימוד וסדנאות, יזרמו אורחי הפסטיבל לחוף בית האצ"ל. כמו בשירו של עלי מוהר, "כאן אין לנו כותל, יש רק ים".

הפסטיבל ייפתח בשבת אחרי הצהריים בבית פישקא ויסתיים בשעות הזריחה למחרת בחגיגה משותפת בחוף בית האצ"ל. במהלך הלילה יפתחו אירועים בשלל המקומות בעיר והאורחים יוכלו לטייל ממתחם למתחם בהתאם לרצונם. תוכנית הפסטיבל מגוונת ומציעה לאורחיה קשת רחבה של מפגשים עם אנשי תרבות  והרצאות, הופעות חיות ושירה, סדנאות וטעימות.

משתתפי הפסטיבל, בינהם מוקי צור ומיקה שדה, נורית זרחי ורועי חן, אור זוהר, אילנית תדמור ואחרים, אשר יקחו חלק בלילה שלם המורכב כולו מאירועים מתמשכים, ביניהם סיורים, הרצאות ומפגשים: ג'אז אתני, שיח על מהות החתונה הישראלית,  הקראת שירי האהבה של המשוררים הגדולים, הכרות עם שיקסעות ומכשפות מודרניות, מסיבת טנגו בבגדי חג לבנים, לימוד על דייטים ראשונים בתקופת התנ"ך ואף מדיטציה טיבטית על חוף הים.

 

לאוהבי המוזיקה צפיות הופעות תוססות של DOOLEE BAND (drunk-n-brass) מירושלים ו-BOOM PAM התל אביביים, מופע מיוחד "Horse of Passion"  של דורון רפאלי טריו עם אורח מחו"ל ודיג'יים ידועים עם סטים מפתיעים. לשוחרי אומנות, שתי תערוכות ייחודיות יוצגו בבית פישקא: "האישה בלבן", יצירה נשית לכבוד שבועות וחשיפת ציור קיר יחודי של האומן התל אביבי KLONE. לאורך הלילה יצאו סיורים מודרכים אשר יעזרו לאורחים להתנייד ברגל בין מוקדי הפסטיבל  השונים.

 

בינה, העוסקת בהעמקת הזהות היהודית בקרב הציבור הישראלי, יחד עם קהילת פישקא – צעירים דוברי רוסית חברו אל קהילת הלב שבמרכז העיר ולבר-מועדון לבונטין 7, ליצירת חג שבועות יהודי בתרגום עכשווי, המאפשר לצעירים אקטיביסטים וחילונים לחוות  בצורה יצירתית את המנהג העתיק של "תיקון שבועות" – לימוד את תוך הלילה. "דרכה של רות המואבייה בסיפור מגילת רות, היא דוגמה לחיבור של עולים וותיקים, דתיים וחילוניים, קרובים ורחוקים – אל הסיפור היהודי" מוסר ערן ברוך, מנכ"ל בינה. "החיבור הבין תרבותי ואירועי הפסטיבל השונים, מאפשרים לאנשים רבים שלא נוגעים ביומיום ביהדותם, לעסוק בה ובתרבות הישראלית בכלים של יצירה ורוח".

 

חלק מהאירועים פתוחים לקהל וחלקם בתשלום סמלי. ניתן לרכוש כרטיסים משולבים ומוזלים למספר אירועים.

הפסטיבל מתקיים בעזרתם הנדיבה של קרן ג'נסיס וקרנות פילנטרופיות אחרות.

לתוכנייה המפורטת ומידע נוסף

 

תגובות