מדריך

פרויקט 'אוטובוס הסרטים'

פסטיבל סרטי הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א בפעילות גרילה ייחודית – "אוטובוס הסרטים"! תחנה 6 >> עמק האלה

מושב שריגים לי און, עמק האלה, 22-05-2012 19:00

תגיות: פרויקט 'אוטובוס הסרטים'

פסטיבל סרטי הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א בפעילות גרילה ייחודית – "אוטובוס הסרטים":

אוטובוס שיוסב לקולנוע נייד, ייצא למסע ברחבי הארץ ויוביל משלחת סטודנטים מכל העולם שתציג קולנוע צעיר לצד סרט שובר קופות.

 

 

תחנה 6 >>>

עמק האלה - 22.5 - מושב שריגים לי און

פרוייקט "אוטובוס הסרטים" - מסע חברתי/תרבותי לאורכה של
ישראל במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.
באוטובוס סטודנטים לקולנוע מהארץ ומחו"ל שמקרינים את סרטיהם על מסך ענק תחת כיפת השמיים. ברחבת הפסטיבל דוכני אוכל , שתייה, כסאות, מחצלות ומוזיקה טובה.
כניסה חינם!
האוטובוס יעצור בתחנות: קיבוץ דגניה - 17.5, כרמיאל - 18.5, אום אל פחם - 19.5, לוד - 20.5, מצפה רמון - 21.5, ירושלים - 22.5, דימונה - 23.5.

לפרטים נוספים ועדכונים שוטפים 

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

מאז נסגר הדרייב-אין המיתולוגי בת"א לפני כעשור, לא הייתה לקהל הישראלי הזדמנות להוציא את כיסא הפלסטיק ולהתרווח מול סרט טוב.  השנה, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים מחזיר אותנו לנוסטלגיה עם "אוטובוס הסרטים".

משלחת של 30 סטודנטים מכל העולם תעלה על אוטובוס שיוסב לבית קולנוע נייד ותצא למסע שיקיף 8  יעדים מצפון עד דרום לאורכה של ישראל. בכל ישוב יתקיים הפנינג מקומי שהכניסה אליו חופשית ויכלול הקרנת סרטי סטודנטים לצד סרט ישראלי שובר קופות.

 

חברת "אגד הסעים" תקצה למסע אוטובוס נוסעים סטנדרטי שיעבור הסבה לבית קולנוע נייד בו יותקן ציוד הקרנה איכותי; מסך ענק, מקרן ומערכת הגברה.  אלו יאפשרו  את הקרנתם של סרטי הסטודנטים הטובים בעולם שהתקבלו לתחרויות הבינלאומית והישראלית היוקרתיות של הפסטיבל.

כל הסרטים יוקרנו בהקרנת טרום בכורה ויהוו את יריית הפתיחה של הפסטיבל. הזנקת האוטובוס תתקיים ב17 במאי,  כשבועיים לפני הפתיחה הרשמית של הפסטיבל שיתקיים בין ה2-9- ביוני.  המסע יפתח בקיבוץ דגניה, כרמיאל, אום אל פחם, לוד, מצפה רמון,עמק האלה, דימונה- שם יתקיים אירוע הצדעה לסינמטק המקומי אשר התמודד בשנה האחרונה עם קשיים בהפעלתו.   

האוטובוס יסיים את מסעו בת"א  ב24/5 -  בחגיגות יום הסטודנט של אוניברסיטת תל אביב.


הרעיון לחוויית האוטובוס נולד כחלק מהתמה החברתית של הפסטיבל לא להסתפק בקהל סינמטקים – אלא לצאת מהעיר והאספלט ולאפשר לקהל חדש להיחשף לסרטים שאינם נגישים בדרך כלל בבתי הקולנוע המסחריים. 

המסע יתועד בסרט דוקומנטרי בבימויו של נועם אשל שיופץ ברחבי העולם וישמש "שגריר" ישראלי  והשראה לפרויקטים דומים העוסקים בקשר שבין חברה , קולנוע והכוח של היצירה הקולנועית.


 

תגובות