מדריך

גלוקאלי 3

פסטיבל גלוקאלי 3 חוזר לבארבי! בהשתתפות : DAM◄אילנה אליה◄KRIMINAL PROJECT◄אבטה בריהון ועומרי מור

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 24-05-2012 21:00

תגיות: בארבי, גלוקאלי 3

DAM

אחרי אלבום בכורה מופתי, שזכה לשבחים בכל העולם (4 כוכבים במגזין טיים) ואחרי שחרשו כל במה אפשרית בעולם ועשו את הפסקול של הסידרה האהובה "עבודה ערבית", DAM כיום נמצאים לפני שחרור אלבום שני מסקרן שכמה משיריו כבר רצים ברשת ומעוררים עניין עצום.

 

אילנה אליה

זמרת בעלת קול עוצמתי שזוכה להערכה עצומה ברחבי העולם. שרה בסגנון ייחודי שמקורו במוזיקה כורדית עממית והשפעות מזרח תיכוניות. אהבת שווא וגעגועים, קינות, שירי ערש, יצירות דת וחול, גרוב כורדי עתיק ואישיות בימתית של דיווה.

 

KRIMINAL PROJECT 

שירי ביבים, זונות ושיכורים, רובם מלפני חמישים שנה ויותר, שנאספו על-ידי חברי ההרכב בעבודה מאומצת, זוכים לעיבודים ופרשנויות ברוח תקופתנו, בה הצברים מקללים ברוסית והרוסים מנגבים באבו חסן. חוצפה נשית וייאוש גברי, פרוצה חלוצה ותורכי עם עיני יהלום, אהבה לגנב מצוי והנחמה שבכוסית ערק, ערבות אוקראינה ועמק הערבה – מוצאים את מקומם בשירים מציתי הדמיון והסנטימנט של קרימינל פרוג'קט ומזמינים להציץ על ההוויה האנושית מנקודת מבט חדשה ישנה.

 

אבטה בריהון ועומרי מור – Different Shades of Africa 

שילוב מהפנט של ג'אז, מוזיקה אתיופית, אנדלוסית ואפרו-קובנית. אבטה בריהון (סקסופון ושירה) ועמרי מור (פסנתר) הם שניים מהקולות הייחודיים ביותר של הג'אז הישראלי בעולם כיום. קשה להסביר במילים את העומק המוזיקלי אליו מגיעים בריהון ומור באמצעות פסנתר, סקסופון ושירה בלבד. רצוי לחפש ביוטיוב את מעט הקטעים שצולמו שמתעדים את השיתוף פעולה הנדיר הזה.

 

 

תגובות