מדריך

מחזירים את המדינה לאזרחים

יום מחאה עולמי שיתקיים ביותר ממאה ערים בעולם - כולנו מצביעים ברגליים ומחזירים את המדינה לעצמנו

כיכר רבין, כיכר רבין, ת"א, 12-05-2012 17:00

אנחנו המדינה הזאת, ונשבר לנו! נשבר לנו מפוליטיקה ישנה ומושחתת שאטומה למצוקות שלנו. נשבר לנו מכלכלה ששוברת את גבינו. נשבר לנו מפוליטיקאים שלא רואים אותנו ממטר. נשבר לנו מהתעסקות בספינים ובקומבינות ובעבודה בעיניים במקום בטובתנו. 

"מנהיג חברתי" שחובר לראש ממשלה שהגדיל יותר מכל קודמיו להרחיב את הפערים החברתיים? עוד שר בלי תיק שירוויח על חשבוננו את שכר העתק שלו? הארועים הפוליטיים האחרונים רק מוכיחים שאנחנו לא יותר ממשחק עבור הון-שלטון. הגיע הזמן להבהיר שאנחנו לוקחים אחריות על מה שקורה במדינה הזו.

ביום שבת הזה, יום מחאה ביותר ממאה ערים בעולם, אנחנו מצביעים ברגליים ודורשים להחזיר את המדינה לאזרחים. 

כולנו מבינים שקשה כאן, כולנו מבינים שהמצב לא יכול להימשך, ואנחנו מבינים כולנו, שאנחנו לא לבד.
אנחנו הרוב, אנחנו ה99% ואנחנו דורשים את המדינה שלנו בחזרה, אנחנו דורשים את עתיד ילדינו, אנחנו דורשים את האדמה והטבע, את הבריאות ואת החינוך, את קורת הגג שלנו, את הזכות להזדקן בכבוד ויותר מהכל אנחנו דורשים חזרה את החירות שלנו!

כיום כבר התעוררנו, לא נשב כצופים מהצד, לא נניח לשיירה לעבור, לא נבלע עוד את השקרים. כולנו יוצאים מאיזור הנוחות שלנו, קמים מהספה, עוזבים את הבית ולוקחים אחריות על עתידנו המשותף. לא עוד כל אדם לעצמו, כולנו באותה הסירה. לא עוד הפרד ומשול, לא עוד לחם ושעשועים, לא נמשיך להיות הקהל במחזה הגדול שהוא חיינו. אנו מבינים שהכוח בידיים שלנו, למען האמת – שם הוא היה מאז ומתמיד.

ב12 למאי כולנו מגיעים, שוים בין שוים, כולנו כאחד, לצעוק זעקה אחת המורכבת מהרבה קולות. כולנו מגיעים לכיכר כפסיפס אנושי, אך כמקשה אחת, למאבק אחד שבו כולנו מנהיגים, כולנו יוזמים וכולנו לוקחים אחריות. ב12 למאי אנחנו בישראל כמו גם אזרחים מכל המדינות האחרות נאמר ביחד לעולם כולו "לא עוד! לא ניתן למצב הזה להימשך!"

בשילוב ידיים עזרה הדדית ואחוות אחים ננצח

האירועים ב"כיכר המאבק":
17:00 התאספות בכיכר – מפגש אחד על אחד בין אנשי המחאה לבין הציבור, הכיכר תחולק למרחבי פעולה ואזרחי ישראל מוזמנים לשמוע ולהשמיע את דבריהם

17:30 צעדת השכונות – הצעדה תצא משכונת התקווה רחוב האצ"ל, תעבור דרך כיכר הבימה ותסתיים בכיכר רבין בשעה 20:30
https://www.facebook.com/events/244074599021063/

20:30 האירוע המרכזי – אירוע אלטרנטיבי המעמיד את כולם על אותה הריצפה. נואמים, מוזיקאים וקהל, כולנו ביחד ללא שום הפרדה מלאכותית. במהלך האירוע יוקרנו גם קטעי וידיאו העוסקים במחאה החברתית.

מוקדי עצרות נוספות באיזורים נוספים בארץ:

חיפה: 20:30 ככר הספר | פרדס חנה: 20:30 מול המועצה | נהריה 20:30 צומת געתון | קרית שמונה : 20:30 ככר צה"ל | ירושלים 20:30 גן הסוס | תל אביב 17:30 צעדת השכונות , 17:00 ככר המאבק (בככר רבין) באר שבע: 20:30 במדרחוב(כיכר רבין),אשדוד.

פרטים נוספים באתר:
http://12m-il.org/

תגובות