מדריך

The Bridge Project

פרויקט מוזיקלי שנולד מתוך שיתוף פעולה בין מוזיקאים מאוסטרליה, תורכיה/צרפת וישראל. המוסיקה משלבת בתוכה את שלושת התרבויות והדתות (יהודות, נוצרות ואיסלם) ומגשרת בניהם ללא התיחסות למאבקים והקונפליקטים הפוליטים בין המדינות

מועדון הג'אז, מצפה רמון, 18-05-2012 21:00

תגיות: The Bridge Project, מועדון הג'אז

The Bridge Project   Three Waves Under the Bridge  >>>>

"פרויקט הגשר" – ישראלי, אוסטרלי ותורכי (זאת לא בדיחה..)יצרו פרויקט מעניין וייחודי, המאחד  דתות ותרבויות שונות, ונוצר כולו דרך האינטרנט. שלושת המוסיקאים לא נפגשו מעולם ואת מפגשם הראשון יציינו כאן בישראל בסיבוב הופעות קצר בחודש מאי.

ההשקה הרשמית תערך  בתמיכת שגרירות אוסטרליה במועדון תמונע ב14 למאי בשעה 21:30 ויתארחו חברי הברירה הטבעית שלמה בר ואילן בן עמי.

אלבום הבכורה של "פרויקט הגשר" ייצא באפריל 2012 בארץ בהפצת  הייפדליטי, כמו גם בארה"ב, דרום אמריקה ואירופה (על ידי חברת התקליטים הותיקה Global Journey). האלבום ברובו  אינסטרומנטלי ומדגיש כיצד המוסיקה לבדה יכולה לחבר תרבויות ודתות.

 

איתי שקד (40) מישראל, כנר ותיק, הגה את הפרויקט לפני כשנתיים כשיצר קשר עם חבריו מעבר לים, אותם הכיר במסגרת עבודתם המשותפת והציע להם לצאת להרפתקה משותפת. איתי היה מעורב בפרויקטים שונים  ממוסיקה קלאסית, דרך ג'אז, מוסיקה אירית, קאנטרי, אוונגרד מודרני ועד למוסיקה האנדלוסית.

אנדי בוסוטיל (60) מאוסטרליה (מאלטי במוצאו) מוסיקאי ואיש סאונד שמנגן על כלי נשיפה מעץ, דרבוקה ושר בסגנון סופי ייחודי. אנדי משתף פעולה עם מיטב המוסיקאים באוסטרליה ונטל חלק בהפקות שהיו מועמדות לפרס הגראמי לא פעם. בין היתר, אנדי חבר באנסמבל "סקורבה" המנגן מוסיקה מלטיזית, איתם הוא מופיע באוסטרליה, ניו זילנד ויפן.

יומיט ג'ייהן (35) תורכיה/צרפת, מוסיקאי תורכי מכפר קטן, שכבר מגיל צעיר החל לנגן בסאז, דודוק ובשאר כלי נגינה מזרח תיכוניים. כמו כן הוא מופיע עם הטריו שלו Demazadi ברחבי אירופה.  

 

"פרויקט הגשר" כשמו כן הוא: כור היתוך של ז'אנרים מוזיקליים ממדינות המזרח התיכון והבלקן. מוסיקה אסלאמית פוגשת מוסיקה יהודית ועוד.

ההרכב יגיע לארץ לסיבוב הופעות שיימשך שבוע בלבד:

17.5 מועדון הג'אם  (שיתוף פעולה וג'ם עם מוזיקאים יהודים וערבים)  עכו ,

18.5 מועדון הג'אז, מצפה רמון

19.5 חמדת ימים

 

תגובות