מדריך

משדרים מהניידת בגינת לוינסקי

קול הקמפוס עם שידור סולארי וג'אם מוזיקלי פתוח שיוקדשו לקהילת הפליטים והמהגרים

גינת לוינסקי, הגדוד העברי 35, ת"א, 27-04-2012 10:00

תגיות: לאון פלדמן, יניב צדיק, קול הקמפוס, ג'רמי פוגל, פליטים, תומר יוסף, ניידת, גינת לוינסקי, שידור חי

 

את השידור הראשון מהניידת שלנו אנחנו מקדישים לכל העובדים הזרים, המהגרים והפליטים שבדרום העיר. בשישי הקרוב נתמקם באזור גינת לוינסקי, ונתחיל חמש שעות של שידורים, ומשם לג'אם אפריקאי. כולכם יותר ממוזמנים להצטרף אלינו שם.
 
10:00 – גיבור תרבות: דן ערב ודוד גורביץ' מקדישים את תוכניתם להגירה ופליטות כמצבים בתרבות. תרגום, גלות, נוודות ונוודות חדשה, שוליים ומרכז, קבלה והתנגדות לשונה ולזר. מוסיקה וראיונות על פניה האחרות של תל אביב.

 


11:00 - אסף פרידמן מארח את יגאל שתיים, מקים מרק לוינסקי, שבמסגרת הפעילות שלו מרכז מתנדבים שמביאים מביתם יום יום סירי אוכל לגינה, ומחלקים מנות חמות לפליטים ולנזקקים. יוזמה זו נתנה לנו השראה והדחיפה לקיים את יום השידור הזה. בשידור יתארח גם ג'רמי פוגל (סולן להקת "פיסוק רחב"), שעוקב מקרוב אחרי חיי התרבות של האוכלוסייה האפריקנית בדרום העיר. פוגל מבקר באופן קבוע בכנסיות ובמרכזי הדת של הפליטים, פעיל מאד בעזרה המוגשת להם, ומומחה מקומי בתרבות ובמוזיקה שמלווה את החיים שלהם בישראל.


12:00 - לאון פלדמן, תומר יוסף וחברים נוספים, יצטופפו יחד בניידת, ידברו על מוזיקה אפריקנית מקורית, על השינוי שהיא עוברת כשהיא פוגשת במוזיקה שלהם, ועל החיבורים הייחודיים שהיא מאפשרת בין אמנים ממדינות ויבשות שונות.


13:00 - יניב "בומי" הצדיק ויאנו שדה בסט לייב של שעתיים. מאפריקה ועד ג'מייקה, מהקריביים ועד ישראל - ידברו, ינגנו, ישאלו וידווחו מהשטח מה מתרחש.
 
כל זה קורה בתוך הניידת, אבל לקראת 13:00, יתארגן בגינת לוינסקי ג'אם של אנשי טם טם, ועוד חברים שלנו, שינגנו יחד איתם. אנחנו חיים את המוזיקה בכל יום ורוצים להשתמש בה כשפה אוניברסאלית כדי לחבר בינינו, הציבור הישראלי, לבין הפליטים והמהגרים. דרך חוויה מוזיקלית משותפת, נוכל להסיר את הגדר הבלתי נראית שמקיפה את המתחם, ומפרידה בינינו לבינם.

תגובות