מדריך

Future Shorts Festival

פסטיבל ה "פופ-אפ" לסרטים קצרים הגדול בעולם מגיע שוב לישראל!

אוזןבר, קינג ג'ורג 48, ת"א, 16-05-2012 20:00

תגיות: אוזןבר, Future Shorts Festival

חברת קסטה מביאה לארץ את הפסטיבל שכבר נחת באינספור ערים ברחבי העולם. Future Shorts הוא פסטיבל סרטים קצרים חדשני המביא לצופים את מיטב הסרטים הקצרים מכל העולם. הרעיון הוא פשוט: כל אחד, בכל ארץ שהיא, יכול להקים את הסניף המקומי של הפסטיבל!

לאחר שהפסטיבל נחת כבר ב 55 מדינות (150 ערים), תצטרף שוב תל אביב לטוקיו, לוס אנג'לס, קאבול, אתונה, באקו ועוד  ערים רבות ותציג לחובבי הקולנוע את הסרטים שכ- 25,000 איש (לא כולל 2,000,000 מבקרים בערוץ היו-טיוב) ברחבי העולם כבר ראו. רפרטואר הפסטיבל כולל יצירות של ספייק ג'ונז, סם טיילור ווד ועוד רבים.

מה הכוונה בפסטיבל "פופ אפ"? איך זה עובד?

בכל שנה בוחר מטה הפסטיבל היושב בלונדון את הרפרטואר השנתי והופך אותו זמין לשותפי הקרנה ברחבי העולם אשר בוחרים את המקום והמועד להקרין את הסרטים בארצם ומארגנים את הפסטיבל. יוצרי וצופי קולנוע נפגשים לאחר מכן לא רק בפסטיבל עצמו אלא גם בעמוד הפייסבוק של הפסטיבל המונה למעלה מ 180,000 חברים וערוץ היוטיוב של הפסטיבל בו רשומים כ 150,000 משתמשים לחווית קולנוע אוניברסלית כוללת. הפסטיבל לא רק חוגג את אומנות הקולנוע אלא גם את יכולתה של הקהילה המקומית להתאחד ולפעול על מנת להביא תרבות לאנשיה- הדבר בא לידי ביטוי באופן הכי מובהק במצרים לדוגמא, כאשר קבוצה של מצרים שוחרי תרבות הקימו את סניף קהיר של הפסטיבל בלב העיר הנתונה בהפיכה.

מבקרי הפסטיבל (אשר זוכים גם להצביע לסרט האהוב עליהם ולזכות את יוצרו בפרס כספי) יהנו מהופעות מעולות של בריין קנדיז וסיסטם עאלי ודי ג'יי סט מקפיץ של יונתן קוטנר.

 

סרטי הפסטיבל >>>

"Mourir Auprès de Toi" (To Die By Your Side) – בימוי: ספייק ג'ונז וסיימון קאן

צרפת, 2011. 6 דקות.

סרט אנימציית הסטופ-מושן הטראגי של ג'ונז מתרחש בחנות ספרים פריזאית ישנה, אשר בלילה מתעוררים בה הספרים לחיים. סיפור אהבה מקסים, עצוב (וקצת מפחיד) מאחד הבמאים הבולטים בעולם.

 

"Love You More" – בימוי: סם טיילור-ווד

בריטניה, 2007. 15 דקות.

בהשראת להיטם של הבאזקוקס "לאב יו מור", הסרט מספר את סיפורם של שני אוהבי פאנק בלונדון של שנות ה 70. סרט הביכורים הזה של טיילור ווד נכתב ע"י זוכה האוסקר פטריק מארבר והופק ע"י זוכה האוסקר אנתוני מינגלה.


"Bear" – בימוי: נש אדגרטון

אוסטרליה, 2011. 11 דקות.

סרטו של אדגרטון (סרט המשך ל "ספיידר" מ 2007) עוסק בניתוח מערכת היחסים המורכבת של הגיבור, ג'ק, ובשאלה- האם למד את הלקח שלו או לא. סרט המשך העומד לחלוטין בזכות עצמו.

 

 “L’Homme Sanse Tete” (The Man Without a Head) – בימוי: חואן סולאנס

צרפת, 2003. 18 דקות.

 סרטו של סולאנה (4 שנים של הפקה) עוסק באדם ללא ראש החי לבדו בחדר המשקיף על חלל תעשייתי גדול. מהמם מבחינה ויזואלית, הסרט עוסק באהבה, אושר ומרדפו של אדם אחד ללא ראש אחר האושר.

 

"Quadrangle" – בימוי: איימי גראפל

ארה"ב, 2010. 20 דקות.

 הסרט הדוקומונטרי המיוחד הזה חוקר את סיפורם של 2 זוגות "קונבנציונליים" אשר החליפו פרטנרים וחיו בנישואין משותפים בניו יורק של שנות ה 70. מספור מנקודת מבטו של בתם של אחד מבני הזוג.

 

Venus” – בימוי: תור פרויגארד

דנמרק, 2012. 8 דקות.

 הבחירה הרשמית של פסטיבל האנימציה של לוס אנג'לס- קומדיית אנימציה ארוטית על קרוליין ורסמוס, זוג אשר לא קיים יחסי מין ארבעה חודשים. השניים מחליטים לבקר במועדון חילופי זוגות בתקווה שהדבר יציל את יחסיהם. סרט העוסק בגילויו המחודש של הניצוץ הרומנטי במקום האחרון בו היית מצפה למצוא אותו.


The Arm” – בימוי: ברי לארסון, שרה ראמוס וג'סי אניס

ארה"ב, 2012. 9 דקות.

פרשנות חברתית על אהבת נעורים בעידן הטכנולוגיה. הסרט, אשר נכתב במהלך נסיעת אוטובוס של כ-3 שעות, עוסק במערכת היחסית ה אס.אם.אסית של זוג המבין לפתע כי מעולם לא היה במערכת יחסים אמיתית. זוכה פרס מיוחד בפסטיבל סאנדנס האחרון. 

 

תגובות