מדריך

אירועי יום השואה בסינמטק

סינמטק תל אביב ביום הקרנות מיוחד

סינמטק תל אביב, שפרינצק 2, תל אביב, 15-04-2015 19:00

תגיות: יום השואה, סינמטק תל אביב

סינמטק תל אביב מקדיש יומיים של הקרנות מיוחדות לרגל יום השואה 2015.

הערב, ערב יום השואה יוקרנו הסרטים הללו:

19:00 - "העד האחרון של טרבלינקה" - אלן טומלינסון (2014)

שמואל ווילנברג, בן 92, הוא השורד האחרון ממחנה המוות טרבלינקה שבפולין שבו נרצחו 900 אלף יהודים בתקופה של 13 חודשים בשיא ימי מלחמת העולם השנייה. 70 שנה אחרי, שמואל עדיין רדוף על ידי הזוועות שהיה עד להן בתור בחור צעיר. הוא הפך את הסיפור של טרבלינקה לנצחי על ידי פיסול פסלי ברונזה של הקורבנות הטרגיים אשר התקבעו בזיכרונו כמו רוחות רפאים. הפסלים, ביחד עם חומר ארכיוני מהתקופה, מראים את סיפורו העוצמתי והאישי של שמואל של השמדת יהודי פולין. הקרנה בנוכחות שמואל ויילנברג.

19:30 - "אייכמן שואו" - פולאנדרו ווילאמס (2015)

הפקה טרייה מבי.בי.סי. הסרט מגולל את הסיפור הבלתי יאמן של המפיק הנודע מילטון פרוכטמן והבמאי המושמץ לאו הורביץ שנלחמו בחסמים רבים כולל איומים על חייהם כדי לתעד לעולם כולו את המשפט של גדול המרצחים של המאה העשרים, אדולף אייכמן... השניים הצליחו להצמיד מיליונים של צופים ביותר מ-30 מדינות למסך והפכו את משפטו והסמל מאחוריו לאחד המשפטים, אם לא המשפט הזכור ביותר של המאה שעברה תוך שהשידור עצמו הופך לשידור הבינלאומי הראשון אי פעם של אירוע משפטי. 

21:30 - "בקה פרונט" - דוד פרלוב

בין הזיכרון האישי ליצירה הקולנועית, בהשתתפות מירה ויעל פרלוב ובהנחיית ליאת בן חביב, מנהלת מרכז הצפייה ביד ושם. בערב יוקרנו קטעים מסרטיו של דוד פרלוב וממדף הסרטים האישי שלו העוסקים בשואה. בחסות יד ושם, עיריית תל אביב וסינמטק ת"א. הכניסה חינם, הקהל מוזמן. על בסיס מקום פנוי בהזמנת כרטיסים מראש באתר הסינמטק. 

21:30 - "אידה" - פאבל פבליקובסקי (2013)

זוכה פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר 2014. אנה היא צעירה בודדה שגדלה כל חייה בבית יתומים פולני הממוקם בתוך מנזר. רגע לפני שהיא נודרת את נדר הנזירות שלה, היא נקראת אל אם המנזר, המבקשת ממנה לצאת למסע ולפגוש קרובת משפחה מסתורית. המסע מוביל את אנה לגלות את קורות משפחתה היהודית לפני ותוך כדי המלחמה. 

 

תגובות