מדריך

Stephen Malkmus &The Jicks

סולן פייבמנט יופיע בישראל כחלק מסיבוב הופעות עולמי עם אלבומו האחרון

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 22-08-2012 21:30

תגיות: בארבי

סטפן מלקמוס, אליל הגיטרות וסולן פייבמנט יגיע לראשונה לישראל חמוש בלהקתו "הג'יקס" כחלק מסיבוב הופעות של אלבומם האחרון "Mirror Traffic" שהוקלט והופק ע"י לא אחר מאשר בק וזכה להצלחה והערכה רבה. הסינגל "סנטור" הפך ללהיט עולמי וזכה לקליפ מושקע בכיכובו של ג'ק בלאק.

קצת היסטוריה>>

להקת פייבמנט פעלה בין השנים 1988 ל-1999 ונחשבת עד היום לאחת מלהקות האלטרנטיב החשובות בהיסטוריה של המוזיקה ולמעשה נחשבת לאחת הצלעות המרכזיות בשילוש הקדוש של אצולת האינדי האמריקאי (פייבמנט, סוניק יות' ו Guided by voices).
במקביל לפעילותה של פייבמנט, מלקמוס חבק קריירת ענפה, עם להקת Silver Jews של דייויד ברמן איתה הקליט 5 אלבומים עד לפירוקם ב2009.
כאשר פייבמנט הודיעו על פירוק, מלקמוס לא חיכה יותר מדי זמן, ומיהר להקליט אלבום סולו, שהחזיר אותו לימים הצנועים והמצוינים שלו. בשנת 2001 שיחרר את אלבום הסולו הראשון שלו בו הוא מנגן על רוב הכלים, אשר נחשב עד היום לאחד מאלבומי הרוק היותר שנונים שיצאו באותה שנה. האלבום יפהפה עם טקסטים מופתיים ומעוררי קנאה, לחנים אשר קורצים יותר מבעבר לפולק אמריקאי, וכולו מדיף ניחוח אמריקנה נעים. רוב שירי האלבום עוסקים בצד הבהיר של החיים עם טקסטים שנונים ומלאי הומור.

מאז הקליט עם הג'יקס עוד 4 אלבומי מופת שקטפו כל תואר אפשרי מיצב את עצמו כאליל ואייקון גיטרות בעולם הרוק האלטרנטיבי. 

 ולסיום, טעימה קטנה>>

 

תגובות