מדריך

זוג של פריקים

דואו הפריק פולק Faun Fables מביא את כל הטירוף שלו לשלוש הופעות בארץ הקודש

, 28-03-2007 22:00
זוג של פריקים

הדואו Faun Fables מגיע לשלוש הופעות בישראל במסגרת סיבוב ההופעות האירופאי של הצמד. Faun Fables הם דון מקארתי והגיטריסט נילס פריקדאל היוצרים יחדיו כבר כעשור. השניים הוציאו יחדיו במהלך שמונה השנים האחרונות ארבעה אלבומים בעזרת שתי גיטרות אקוסטיות ושירה בלבד.

נילס הוא מנהיג להקת אוונט-מטאל Sleepytime Gorilla Museum וחבר מייסד בהרכב Charming Hostess של ג'וליה איינזברג. פריקדאל הוא המוח היוצר מאחורי שרשרת הרכבים ניסיוניים הפעילים מאמצע שנות השמונים ועד היום, בשנת 89, עם קבלת התואר בקומפוזיציה מאוניברסיטת ברקלי, הקים נילס את ה"אידיוט פלש" – להקת אינדסטריאל - מטאל ניסיונית שתפרקה אחרי עשר שנות פעילות, שלושה אלבומי אולפן וסיבובי הופעות פרועים.

מקארתי נמצאת על הבמה מאז 1991. בגיל 15 נשרה מבית הספר כדי לקבל חינוך מזן אחר - אנתרופולוגיה, מטפיסיקה ואמנויות לחימה, ומאז היא נהנית מסוגים שונים של הדרכה ואימון לא קונבנציונליים. דון החלה לעבוד על ספר של סיפורים מאוירים שבמהרה הפכו ליישות מוזיקלית. באותה תקופה, אחרי כמה שנים של נגינה בלהקות, דון עזבה את ניו-יורק עם כרטיס בכיוון אחד לאירופה, שם התעמקה בכתיבה וביצוע סולו. באותם שנים פגשה את המוסיקאי ואמן הקול נילס פריקדאל, אותו העריצה ממופע הרוק התיאטרלי "אידיוט פלש" וכך נוצר החיבור הראשוני בין השניים. דון ונילס החלו לשתף פעולה ב-98, כאשר לשניהם אינסטינקט משותף לשזירת תיאטרון בתוך מוסיקה. נילס הוסיף נפח כלי וקולי מרשים לפון פייבלס, כשבדיסק השני שלהם the family album הוא מנגן בעשרה כלים שונים. במהלך שמונה השנים שחלפו מאז היכרותם, דון ונילס הספיקו לעבור לקליפורניה, לתור ללא הפסקה ולהוציא בלייבל Drag City את ארבעת האלבומים של פון פייבלס: Early Song ,Mother Twilight Family Album ו- The Transit Rider. דון משתפת פעולה גם עם אמנים אחרים, ולאחרונה במיוחד עם וויל אולדהם (בוני פרינס בילי) באלבומו האחרון 'The Letting Go' שיצא בדראג סיטי בסוף 2006. קטעים מתוך אלבומיהם האחרונים ניתן לטעום בדף ה-Myspace של השניים.

לפני שלוש ההופעות יקיימו הצמד הופעת פרומו קצרה בחנות האוזן השלישית, רביעי, ה-28.3, 19:00, קינג ג'ורג' 48, תל אביב.

Faun Fables בישראל, רביעי ה-28.3, 22:00, תאטרון תמונע, שונצינו 8, תל אביב. מופע חימום: panic ensemble שישי ה-30.3, 21:30, הצוללת הצהובה, ירושלים. מופע חימום: התזמורת הטרופית.

שישי ה-30 למרץ, במהלך פסטיבל במוזה.

תגובות