מדריך

פסטיבל הטייפים השמיני של הצימר

בהשתתפות >> יוסי מר-חיים, דוד גורדון, איתן כהנא, דניאל דוידובסקי, Mites

צימר, הגדוד העברי 5, ת"א, 29-03-2012 20:00

תגיות: פסטיבל הטייפים, צימר

פסטיבל הטייפים השמיני של הצימר, הפעם בסימן אורח חשוב המגיע מבוסטון, אחד מאומני הטייפים המענינים שפועלים כיום Jason Lescalleet 

ג'ייסון לסקאליט (Jason Lescalleet) נולד מסצ'וסטס ב1968, אבל התחיל את הקריירה המוסיקלית שלו בבוסטון, בתור זמר בלהקת מטאל בשם "Medicine".  בסוף שנות ה-90 עזב את הלהקה, ועבר לעשות מוזיקה באמצעות טייפ סלילים ולולאות. מאז יציאת הדיסק הראשון (יחד עם צמד כלי נשיפה  nmperign) בשנת 2000, הפך לסקאליט לאחד המוזיקאים המעניינים והנחשבים בתחומו. הוא הוציא אלבומים בלייבלים Intransitive, Cut, RRR, Celebrate Psi Phenomenon, Erstwhile ועוד. הוא עבד וניגן עם מוסיקאים כגון Keith Rowe, Ron Lessard, Jason Kahn, Achim Wollscheid ו-Phill Niblock, ולאחרונה עם Graham Lambkin בסדרה של אלבומים מבריקים בלייבל הנחשב Erstwhile.

במשך שנים נודע לסקאליט גם בשל ההופעות החיות שלו. הוא מפעיל מערכת מרשימה של טייפים, מחשב וקלידים, ולפעמים גם חפצים, ותוך כדי מגע פיזי כוחני עם המכשירים שלו יוצר מוסיקה שנעה מרחשים וצלצולים שקטים דרך באסים עמוקים עד לדרונים מטלטלים ומלאים בעוצמה. אפילו ברגעים המרעישים ביותר לסקאליט לא מאבד את התשומת לב שלו לפרטים קטנים, ולכן יכולה ברגעים שונים להיות מספקת  גם בתור חווית שמיעה שדורשת ריכוז ותשומת לב, וגם כחוויה פיזית. למרות המקורות האלקטרוניים והטבע המופשט שלה, מלאה מוסיקה של לסקאליט ברגש ויופי, הנובעים בחלקם מחום האופייני למכשירים אנלוגיים, שהופכים אותה למושכת בשביל קהל רחב של מאזינים. לסקאליט הופיע בכל רחבי ארה"ב ואירופה, אבל אלה יהיו ההופעות הראשונות שלו בישראל.

הפסטיבל יפתח בחמישי 29.3 בשעה 20:00 וימשיך בשישי ושבת מאחה"צ

תגובות