מדריך

מפגינים במוצ"ש!

המנהיגים שלנו מחרחרים מלחמה אסונית - אנחנו מנסים למנוע אותה ודורשים פיתרון של שלום בין עמי האזור

כיכר הבימה, ת"א, 24-03-2012 19:00

תגיות: מלחמה, מפגינים במוצ"ש, אירן

עושה רושם שהכל מוכן מבחינת רה"מ לתקיפה באיראן. חוץ מאיתנו - אנחנו לא מוכנים/ות.

 

תקיפה ישראלית חסרת אחריות באיראן, שבעקבותיה מלחמה שמי יודע כמה יהרגו בה וכמה זמן תימשך, היא לא דבר שאנחנו נסכים לו. הסקרים מראים: רוב הציבור הישראלי מתנגד לתקיפה שרוקח נתניהו. אפילו צמרת מערכת הביטחון הישראלית והמודיעין האמריקאי טוענים שהאיראנים לא בכיוון שנתניהו מייחס להם (המוסד שותף להערכה הזו). עושה רושם שבעיקר נתניהו, שאולי חושש מעוד קיץ חברתי, להוט לייצר מלחמה שגם לא תזיק לקמפיין הבחירות שלו.

היה קשה למצוא השבוע מישהו שנדהם מפרסום התחקירים שגילו שישראל פשוט אינה ערוכה להגנה על אזרחיה מפני טילים שינחתו על הערים. באופן בלתי מפתיע, מי שזוכה למיגון הירוד ביותר הן האוכלוסיות המוחלשות בפריפריה. זה בדיוק מה שאנחנו שווים בשביל מנהיגים שלא מהססים להוציא אותנו למלחמה מיותרת שתבעיר את האזור, למען בטחוננו כביכול. הם יהיו ממוגנים בבונקרים שלהם, אל תדאגו להם. את המיליארדים שהמלחמה הזאת תעלה נשלם אנחנו – בבריאות, בחינוך, בדיור – ובדם.

 

אבל השבוע ראינו גם משהו מדהים. האינטרנט אפשר לנו להעביר מסרים לאזרחים בצד השני, ולקבל מסרים חזרה. מסרים של שלום, של סולידריות, של תקווה. הדו-שיח המרגש והמרענן הזה הביא עמו מסקנה אחת ברורה:

 

אנחנו, אזרחי ישראל ואיראן, לא אויבים. המנהיגים שלנו מחרחרים מלחמה אסונית - אנחנו מנסים/ות למנוע אותה. במקום להיגרר למלחמה אזורית - אנחנו דורשים פיתרון של שלום בין עמי האזור.

 

במוצ"ש הקרובה, ה-24 במרץ, ניפגש ב-19:00 בכיכר הבימה בת"א - היכן שהתחילה המחאה בקיץ - ונצעד לגן מאיר. ביחד נבהיר לנתניהו ולעולם: אין מנדט להוציא אותנו למלחמה עם איראן.

 

מוזמנות/ים להכין שלטים של

Iranians we love you

*העם נגד מלחמה באיראן*

או כל רעיון אחר שבא.

עוד פרטים בפייסבוק

 

תגובות