מדריך

Tortoise

טורטויז - להקת הקאלט האהובה משיקאגו, מגיעה להופעה יחידה בישראל!

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 31-05-2012 21:00

תגיות: בארבי, Tortoise, טורטויז

להקת טורטויז נוסדה בשנת 1990. עם השנים פיתחה את הצליל היחודי שלה והגדירה אותו מחדש תוך שהיא סוללת שביל מוזיקלי חדש, מלא ועשיר, עתיר צבעים עזים ומקצבים מרתקים.

מאז יצא האלבום TNT בו הצטרף ללהקה הגיטריסט ג'ף פארקר, טורטויז ביססו את מעמדם בעולם המוזיקלי, ויצירתם נחשבת לאבן דרך חשובה בהיסטוריה של המוזיקה. ההופעה של הלהקה מורכבת מנגינה על שלל מקלדות וסינתזיירים, 2 מתופפים, ויבראפונים, כלי הקשה וגיטרות חשמליות שיחדיו יוצרים את אחת ההופעות הוירטואוזיות, הייחודיות והמרגשות שיש.

 

עד היום הוציאה להקת טורטויז שישה אלבומי אולפן מלאים, עשיריית מיני-אלבומים, והשתתפה במגוון של פרוייקטים מיוחדים, כגון: אלבום קאברים משותף עם בוני פרינס בילי, אלבום עם Stereolab ושיתוף פעולה מן השנה האחרונה עם בק ות'רסטון מור באלבום קאברים לYANNI, כחלק מסדרת ה "Record Club" של בק. חברים שונים מהלהקה השתתפו בין השאר בפרוייקטים של ברייט אייז ושל ג'ים אורורק.

 

אלבומה האחרון של טורטויז Beacons of Ancestorship יצא ב 2009, 5 שנים לאחר יציאת אלבום האולפן הקודם של הלהקה. האלבום זכה לשבחים רבים ובעקבותיו יצאו 2 אלבומי רמיקסים בלייבל "ת'ריל ג'וקי".

 

תגובות