מדריך

סופשבוע אמנות

חגיגת אמנות חסרת מעצורים במוזיאון תל-אביב וברחבה הסמוכה לו, בגלריות ובמרחבים אלטרנטיביים ברחבי העיר. הכניסה חופשית!

מוזיאון ת"א, , 24-03-2012 19:00

תגיות: סופשבוע אמנות, מוזיאון

השקת שנת האמנות של תל אביב-יפו תיערך במשך ארבעה ימים בסוף השבוע השלישי של מרץ [21-24.3], ותכלול חגיגת אמנות חסרת מעצורים במוזיאון תל-אביב וברחבה הסמוכה לו, בגלריות ובמרחבים אלטרנטיביים ברחבי העיר.במסגרת האירועים ייפתח מוזיאון תל-אביב, לראשונה, למשך 24 שעות ברציפות, ויארח שורה של פעילויות מיוחדות שיאפשרו למבקרים לחוות אותו באופן שטרם נראה.אירוע הפתיחה הרשמי של שנת האמנות, שייערך ברחבת המוזיאון, ישלב יצירות אמנות שהוכנו במיוחד לאירוע, פעילות אמנותית בשילוב של הקהל, במת הופעות ומסיבה.
הכניסה לאירועי סופשבוע של אמנות - חופשית!

איזבו, יחצאיזבו, יחצ

טבק מציגים >> LAYERZ - מסע אודיו ויזואלי בחמש שכבות

לרגל פתיחת שנת האמנות קבוצת טבק בשיתוף עם נבחרת מופלאה של אמני וידאו ומוזיקאים מציגים אירוע אודיו ויז'ואלי ראשון מסוגו בארץ, אירוע שמתהלך על קו התפר שבין הופעה, מסיבה ומיצג בכל שכבה יש אקט מוזיקאלי שונה ופורמט הקרנה שונה, במהלך הערב השכבות מתקלפות והבמה נחשפת במלוא הדרה:

 

שכבה מספר 1 – המסע ליפו

הערב מתחיל, בקדמת הבמה ממוקם שולחן ארוך ועליו עמדת דיג'יי.

מאחורי השולחן, בלב הבמה, מתנוסס מסך ארוך שמכסה את כל גב הבמה. ההקרנה בשלב זה מתבצעת על הבד שחור ומורכבת מצילומי ארכיון של יפו עם דגש על סצנת המוזיקה והתקליטים המיוחדת שלה.

מה עומד מאחורי המסך השחור? תשובות בהמשך הערב.

אוצרות מוזיקלית: צמד אספני התקליטים רדיוטריפ עם טעימות מצלילי חברות התקליטים העצמאיות של יפו - קוליפון וזאקיפון

דיג'יי - הקטיק - אשף הפטיפונים מחבר וממקסס את אותם תקליטים נשכחים לכדי יחידה אחת.

וידאו:Brand_Nu - נתן ברנד עם מונטאז' יפואי על זמני

 

שכבה מספר 2 - הופעה חיה של סיסטם עלי

סיסטם עאלי הוא אנסמבל היפ-הופ בארבע שפות: עברית, ערבית, רוסית ואנגלית, שנוסד במקלט ציבורי בשכונת עג'מי ביפו. עשרת חברות וחברי הלהקה – מיפו, מתל-אביב, מבת ים ומלוד – מביאים לבמה התנגשות בין שפות, סגנונות מוסיקליים וסיפורים אישיים.

אמני הוידאו ציון אברהם חזן ואנה כהן-ינאי החברים בקולקטיב האמנות "זמר פלוגות", יצרו עבודה בשיתוף הלהקה במיוחד לאירוע. סיסטם עאלי הם מחמד אגואני, מוטי בן הרוך, אנבר סייטיברגימוב, יונתן קונדה, אמנה ג'רושי, ליבה נאמן, מחמד מוגרבי, לונא אבו נסאר, יהונתן דיין ונטע וינר.

 

שכבה מספר 3 – בום פם וחברים חושפים לראשונה את פרויקט מנרה

פרויקט אודיו-ויזואלי של בום פם, קותימן, אייל תלמודי, רם מצא וקאי צור – בחורף 2011 נסעו החברים לקיבוץ מנרה בצפון הארץ, לאולם הספורט של הקיבוץ, בכדי להקליט פרויקט קאברים מיוחד. את אולם הספורט הפכו למגרש שעשועים והקלטות משוגע – עשרות מצלמות מכל הסוגים, מערכת הגברה ומקרן אחד ענק אשר מייצר פריים ייחודי של הנגינה ותיעודה.

וידאו: רם מצא - הקרנה מיוחדת על אלף בלוני הליום

 

שכבה מספר 4 - חגיגה פסיכדלית עם איזבו

ההרכב הישראלי המצליח איזבו שנבחר השנה לייצג אותנו באירוויזיון, נחשב לאחת הלהקות הייחודיות והמצליחות שחצו את גבולות ישראל וזכו לפריצת דרך על בימות אירופה )בצרפת, גרמניה, אנגליה וכו'(. מאחוריהם הופעות על במות הפסטיבלים החשובים באירופה דוגמת זיגט ועוד.

איזבו פרצה לתודעה בזכות השילוב של סאונד מלוטש ויצירה צבעונית ומושקעת עם פיוז'ן של בריט-רוק ודיסקו מתובלנים במוטיבים ערבים-ים תיכוניים ופסיכדליה של שנות השישים.

וידאו: ליאור שדה וסטודיו לויתן

 

שכבה מספר 5 - הפרק הסופי

מוזיקה: אורח מיוחד משוויץ ! המפיק והדיג'יי המדובר Dimlite

כבר כמעט עשור שדימלייט מסומן על ידי יודעי כדבר כאחד המפיקים המעניינים של הרגע.

האלבום האחרון שלו יצא בחברת התקליטים Now Again שהיא חברת בת Stones Throw

ההפקות של דימלייט נעות על קו התפר שבין היפהופ אינסטרומנטלי לאלקטרוניקה, אך מונעות על ידי סימפולים מעולם הרוק והפסיכדליה.

 

Live painting - Broken Fingaz

הכנופייה החיפאית המדוברת מגיעה בהרכב מלא לצייר בלייב במהלך הסט של דימלייט ולספק לו אינטרפרטציה ויזואלית מיידית.

ברוקן פינגאז מגיעים לאירוע רגע לפני תערוכת הבכורה שלהם בלונדון ואחרי שהספיקו לכבוש שלל קירות ויעדים - מוזיאון תל אביב, מוזיאון חיפה, תערוכות מיוחדות בסין וקמבודיה וכמו כן מאות קירות ברחבי הארץ.

 

תזמורת המהפכה- פרויקט האנימציה של תזמורת המהפכה

מופע ייחודי המשלב מוסיקת תזמורת חיה וסרטי אנימציה, פרי יצירתם של אנימטורים ומלחינים ישראלים צעירים. סרטי האנימציה במופע נוצרו תוך שימוש בטכנולוגיות שונות והם עוסקים במגוון שאלות אקטואליות הנוגעות לאהבה, לחברות, לאלימות ועוד. פסי הקול, שהולחנו במיוחד בעבור קטעי האנימציה בתהליך שיתופי בין המלחינים לאנימטורים, נעים בין מוסיקה קלאסית למוסיקת ג'אז, רוק ומוסיקה מודרנית.

*תזמורת המהפכה הינה אנסמבל יוצר ומעבדה למוסיקה ישראלית מקורית בשילוב אמנויות בימה.

 

ZE.ZE- פילהרמונית הרחוב

פרויקט פילהרמונית הרחוב הוא פרויקט חברתי שמאגד קבוצה של שנים- עשר מוסיקאים שפעלו כ"נגני רחוב", לכדי הרכב תזמורתי איכותי. מטרת הפרויקט היא לכוון  זרקור אל אותה אמנות הנמצאת ברחובות תל - אביב ולהכיר את יוצריה. במסגרת זאת ניתנת לנגנים אפשרות לעבוד ולהתפתח בסביבה יצירתית ותומכת ותמורת שכר הולם.

* ZE.ZE היא קהילת עשייה צעירה אשר כל אחד מחבריה מציע את כישוריו ומקבל הזדמנות לנצלם במסגרת פרויקטים ייחודיים בעלי השפעה חברתית.

 

ניר ועמית ביטון- אטיודים של נתוני נדידה

יצירה מוסיקלית וויזואלית שנבנתה על פי נתונים סטטיסטיים של נדידת הציפורים מעל שמי ישראל. ויזואליזציה של מידע מקובלת כיום בעולם ככלי לניתוח נתונים סטטיסטיים והנגשתם. ניר ועמית הופכים את הכלי הזה ליצירת אמנות גרפית, הממחישה את המידע המורכב בצורה פואטית. נוסף על כך המידע מתורגם למוסיקה באמצעות מפתחות שונים שהם קבעו, הנובעים מהתוכן עצמו ומהפוטנציאל המוסיקלי.

 

תגובות