מדריך

תלויים באוויר

בהקרנת בכורה תל אביבית לסרט "תלויים באוויר" , בנוכחות היוצר וגיבור הסרט

סינמטק, ת"א, 11-03-2012 20:30

תגיות: סינמטק, תלויים באוויר

תלויים באוויר, זוכה פרס "Other Israel" בפסטיבל חיפה 2011, מספר את סיפורו של אבשלום, אלוף פארקור ואמו רוני, המצפים לשובו של אבי המשפחה מהכלא. פארקור הוא ספורט אתגרי אורבני של מעבר מכשולים, הכולל קפיצות בין גגות.

 

"תלויים באוויר" הוא סרט תיעודי העוקב אחר אבשלום, פארקוריסט בכל המהלך על חבל דק בין חיים ומוות, תרתי משמע. לפני שלוש שנים, נאסר אבי המשפחה בעוון עבירות של אלימות במשפחה, ומאז נלחמת רוני, אימו של אבשלום, ברגשות האשם על שפירקה את המשפחה בת שמונה הנפשות. 

הדמויות מכניסות את הבמאי לעולמן בצורה בלתי אמצעית והסרט מצליח לתאר בעין בלתי שופטת את "ישראל האחרת", כזו שאין לה שום ביטוי באמצעי התקשורת.


הסרט, במימון הרשות השנייה והקרן החדשה לקולנוע וטלווזיה, הוקרן בחודשים האחרונים בסינמטקים ראש פינה, חיפה, הרצליה וירושלים וישודר בערוץ 2 במהלך שנת 2012. הסרט הוקרן וזכה בפרס הסרט התיעודי בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה ונבחר להשתתף בפסטיבל Other Israel”" בניו יורק ובפסטיבל הקולנוע התיעודי בבלגרד.

 

תלויים באויר הוא סרט הביכורים של הבמאי והמפיק רמי א. כץ, בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב. עורך: עמוס פונגר ("בלעין חביבתי","וינקר", "ווילונות"). מוסיקה מקורית: יאיא כהן אהרונוב ("הדג נחש") ואבשלום גיל (גיבור הסרט).

 

תגובות