מדריך

"How To Be Shy" חוגג 12

שי נובלמן מציין 12 שנים לאלבומו הראשון עם שלל אורחים מיוחדים: גבע אלון, אפרת גוש וחברים מרוקפור ורד בנד

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 23-11-2013 21:30

תגיות: שי נובלמן, בארבי, How To Be Shy

בשנת 2002 בחר מגזין המוזיקה האמריקאי החשוב Rolling Stone באלבום בשם "How to be shy”" כאחד מאלבומי השנה שלו. זאת הייתה בחירה מעניינת למדי - אלבום בכורה של אמן ישראלי אנונימי. אך לאלו שהאזינו לאותו אלבום הבחירה לא היתה מפתיעה כל כך...

חודשים ספורים קודם לכן הגיע שי נובלמן בן ה-26 אל אולפן ההקלטות כשהוא מצויד בבנק שירים אותם כתב במהלך ארבע שנות מגוריו בלונדון. להקת רוקפור, ששימשה באולפן כלהקת הליווי, הייתה הבחירה המתבקשת עבור "התושב החוזר". סגנונם המוזיקלי של השירים היה תמהיל של מוזיקת הפופ הפסיכדלי של שנות ה-60 בבריטניה ופאוור-פופ הגיטרות של שנות ה-70 בארה"ב.

כש-"How to be shy” יצא לאור רבים הבינו כי אין מדובר באלבום מחווה, אלא ב-11 שירים מקוריים, מפתיעים - ויש שאף אמרו פורצי דרך. במציאות של השנים ההם , "How to be shy" היה אלבום חריג בנוף הישראלי. הוא נכתב באנגלית, דבר שהיה "לא מקובל" (הוא היה אחד הראשונים באנגלית בארץ), והוא דיבר והתכתב עם החיים בלונדון ולא על תל אביב. נובלמן, האיש שמאחוריו, ידע לשלב בהופעותיו גם ספונטניות, הומור, טירוף והרבה סטייל, מרכיבים נדירים ברוק הישראלי, הן של אז והן של היום.האלבום נחשב עד היום כאחד מפורצי הדרך במוזיקת האינדי-רוק הישראלית.

בעשור האחרון מיעט נובלמן לנגן משירי האלבום ההוא, והתרכז בהופעות ובהקלטת אלבומים חדשים, ביניהם "יומי הוא חלום" שיצא באחרונה. בהופעה המיוחדת במועדון הבארבי ינוגנו לראשונה מזה כעשור כל שירי האלבום ההוא. במסגרת חגיגית זו, אורחים חשובים ומיוחדים יצבעו חלק מהשירים בגוונים הנובלמניים. כמו כן, ישולבו גם שירים מאלבומיו הקודמים.

אורחים מיוחדים: גבע אלון, אפרת גוש וחברים מרוקפור ורד בנד.

הנה טעימה מהאלבום המדובר:

תגובות