מדריך

ג'אז בצוללת

ג'אז בצוללת - הופעת מחו"ל >>> MARIUS MIHALACHE BAND & IRINA SARBU

צוללת צהובה, הרכבים 13, ירושלים, 21-02-2012 21:30

תגיות: צוללת צהובה

אירינה סארבו, זמרת ויוצרת, נחשבת לאחד הכישרונות העולים בסצנת הג'אז הרומנית.
יחד עם Marius Mihalache, נגן דולצימר (כלי מיתר והקשה גדול) ומרימבה ידוע הקימה את הלהקה, המשלבת מוסיקת פולקלור רומנית עם ג'אז. השילוב המפתיע של הדולצימר והשירה עם שאר חברי ההרכב יוצר מרקם עשיר , צבעוני ומעורר השראה.

חמישה מוסיקאים – מאריוס מיכאלאקה, אירינה סרבו, מנדלה, ניקו באראן ודראגוש מיחו הם מבצעים וירטואוזיים ואמנים אמיתיים. המוסיקאים מציעים צורה מסובכת ומורכבת של אמנות המוסיקה, פרי מחשבה ותשומת לב רבה, שבה מרכיבי האתנו מפתיעים, מדהימים ומעניקים השראה. המוצר האמנותי הסופי, המוגש במסווה של אלתור משתעשע וקליל, נתפס בהנאה ונקלט בקלות. 

מאריוס מיכאלאקה, אמן דולצימר יוצא-דופן, החל לנגן בגיל 6 . בגיל 17 הוא ביצע על במת הסקאלה במילאנו קטעים ידועים מאת רחמנינוב, שופן, שומן,שוברט ומוצרט. אחד הרגעים החשובים בקריירה שלו היה המפגש עם צ`יק קוריאה, עמו הופיע בסדרת קונצרטים. הוא הקליט לצד גלוריה גיינור, נינה סימון ומוסיקאים ידועי-שם אחרים. מיכאלאקה הצליח להעניק לדולצימר עידון ותהודה בלתי רגילים, המתחרים באיכויות צלילי המוסיקה הקלאסית. בשנת 2007 הוא יצר את האלבום World Symphony - " סימפוניית העולם"- עירוב של ג`אז ואתנו, המאחדת באורח מופלא את הדולצימר עם החליל, ההרמוניקה וקולות הסולו. 

השחקנית והזמרת הצעירה אירינה סרבו היא מזמרות הג`אז המוערכות ביותר ברומניה כיום. ביצועיה המיוחדים באלבום World Symphony הינם בבחינת מסע אמיתי במרחבי המוסיקה מן העשורים האחרונים. היו שהישוו את קולה ואת ביצועיה לאלו של אלה פיצ`ג`רלד. בשנים האחרונות היא הוזמנה להופיע בצרפת, פורטוגל, בלגיה, איטליה, יוון וכעת, בישראל.

תגובות