מדריך

תפילה אנדלוסית

מבית הכנסת אל אולם הקונצרטים, אורחים: אביתר בנאי, דניאל זמיר ועוד

מוזיאון ת"א, שדרות שאול המלך 27, ת"א, 15-02-2012 20:30

תגיות: מוזיאון ת"א, תפילה אנדלוסית

 

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד ממשיכה בקו האמנותי המגוון של עונת המנויים והפעם לוקחת את הקהל אל בית הכנסת.

 

בעולם היהודי בכלל ובארצות צפון אפריקה בפרט שימש בית הכנסת כמרכז תרבות ותפילה והיווה קרקע פורייה ליצירה מוסיקלית עשירה לפיוטים, שירים ולחנים רבים.

בקונצרט זה – תפילה אנדלוסית- נפגוש את היצירה הזו תוך אתגר מוסיקלי וניסיון להעתיק את חוויית השירה בבית הכנסת אל אולם הקונצרטים.  התוכנית כוללת פיוטים קלאסיים מבית הכנסת ועד שולחן השבת. אלו המקומות בהם נפגשו הטקסטים עם המוסיקה הקלאסית האנדלוסית.

 

קונצרט זה הוא חגיגה של שירה ופיוט בציבור בו הקהל מוזמן להשתתף ולהיות חלק מהתוכנית. הרפרטואר ינוע בין פיוטים קלאסיים כמו "לכה דודי" בסגנון אלג'ירי, "מזמור לדוד" הסלוניקאי, "אז ישיר מתוך האלא האנדלוסית ועוד.  את הרפרטואר העשיר יגישו מספר סולנים אשר כל אחד בדרכו ישתלב בעיבודים הנפלאים של התזמורת לפיוטים :

החזן אוריאל אלביליה אשר מגיע מצרפת וזכה לשבחים על הופעתו בעונה שעברה. הפייטן מימון(מני) כהן איש חינוך ופייטן שגם סייע רבות בהכנת התוכנית ויופיע יחד עם אנסמבל הפייטנים הישראלי של המרכז לפיוט באשדוד.

את החיבור הישראלי והעכשווי אל עולם הפיוטים יעשו יחד ולחוד הזמר והיוצר אביתר בנאי שגם שקד על הכנת הפיוטים לכבוד הקונצרט וכן הסקסופוניסט ואומן הג'אז הבינלאומי דניאל זמיר שיכבוש בסגנונו המוסיקלי את האולם.

 

לוח הקונצרטים:

  • 12/2/12 יום א' - תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון – בשעה 20:30
  • 14/2/12 יום ג' - היכל התיאטרון קריית מוצקין – בשעה 20:30
  • 15/2/12 יום ד' - מוזיאון ת"א – בשעה 20:30
  • 20/2/12 יום ב' - בית יד לבנים אשדוד– בשעה 20:30
  • 21/2/12 יום ג' - בית יד לבנים אשדוד – בשעה 20:30
  • 23/2/12 יום ה' – משכן לאומנויות הבמה, באר שבע– בשעה 20:30

 

תגובות