מדריך

New York, New York

ערב שכולו די ג'ייז ומפיקים ניו-יורקים, כשבראשם סנדק האלקטרוניקה די ג'יי לואי וגה ולצידו הקלידן ג'וש מילאן

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 20-02-2014 23:30

תגיות: הבלוק, לואי וגה, LOUIE VEGA

LOUIE VEGA::


העיר ניו יורק מדורגת בראש טבלת ערי העולם כ-"עיר גלובלית מסוג אלפא ++" בשל השפעתה העולמית על התקשורת, הפוליטיקה, החינוך, הבידור, התרבות, האמנות והאופנה (תל-אביב, אגב, מדורגת בקטגוריה "עיר מסוג בטא +", ביחד עם.. קהיר, ועם ברלין). ניו יורק ידועה גם בזכות תרומתה המכרעת לעיצוב תרבות הקלאבינג העולמית. הדיסקו נולד בפילדלפיה וההאוס נולד בשיקגו, אבל היתה זו דווקא ניו יורק שנתנה לשני הז'אנרים האלה את העומק והעושר הסגנוני שהפך אותם לכוחות בעלי השפעה גלובלית והצלחה בינלאומית.

הערב יתארחו במועדון ארבעה מוזיקאים המייצגים שתיים מהקבוצות המוזיקליות המשמעותיות ביותר בתרבות המועדונים של ניו יורק: לואי וגה, הקלידן ג'וש מילאן, Dance Ritual ו-DFA. וגה (Masters At Work) מגיע לבלוק מספר חודשים אחרי פרסום האלבום האחרון שלו עם להקת Elements Of Life. מעבר לרפרטואר העצום שלו כמפיק-העל שהכניס את אלמנט הלייב למוזיקת ההאוס, והאחראי על אין ספור רליסים פורצי דרך, אלבומי מופת והמנוני מועדונים, וגה הוא גם תקליטן וירטואוז עם טכניקה נדירה, המשלב בסטים שלו האוס, טכנו ודיסקו מארבעה עשורים, לצד קטעים חלליים שנשמעים כאילו יופקו רק בעשור הבא.

לצידו של וגה, יופיע, בפעם הראשונה בישראל, הקלידן, המלחין והזמר, ג'וש מילאן (Blaze). מילאן, שבצעירותו היה חבר במקהלת הכנסיה, שם ספג את ההשפעות המוזיקליות הראשונות, הקים ביחד עם שני חברים נוספים את ההרכב "בלייז" בשנת 1984. ההרכב, שהוחתם בלייבל הסול הדטרויטי Motown, ואח"כ בלייבל הדיסקו הניו יורקי West End, הפך ב-1991 לצמד, כשמילאן וחברו, קווין הדג', אחראים על ההפקה, השירה והנגינה על כל הכלים החיים והאלקטרוניים. "בלייז" נחשב לאחד מההרכבים החשובים בתולדות המוזיקה האלקטרונית, ונודע בזכות סאונד ייחודי המשלב אלמנטים של סול, גוספל ואפרוביט, עם מוזיקת האוס. בשנים האחרונות הצטרף מילאן להרכב של לואי וגה, Elements Of Life, והיה חלק מרכזי בהפקת שני האלבומים של ההרכב. וגה ומילאן מרבים להופיע ביחד בערבי Dance RItual, כשוגה מתקלט ומילאן מנגן על הקלידים ומשתמש במיתרי הקול הנדירים שלו כדי להרים רחבות לדרגות של אקסטזה רוחנית ששמורות לרוב רק לכנסיות אפרו-אמריקאיות בימי ראשון.


בסקוואט - הפוסט-פאנק/אינדי רוק/דיסקו/אוונגרד של לייבל הקרוסאובר הניו יורקי הענק - DFA של ג'יימס מרפי, ביתם של הרכבים כמו LCD Soundsystem, The Juan Maclean, Hot Chip ואחרים. הלייבל, שהיה הראשון לחבר בין רוח האינדי למוזיקת המועדונים המודרנית, ושכבש בסערה את סצינות האנדרגראונד והמיינסטרים כאחד, ייוצג על ידי שניים מהאמנים הבולטים בו: מרקוס למבקין, א.ק.א Shit Robot, המפיק והתקליטן שאמנם נולד בדאבלין שבאירלנד, אך חי את רוב חייו בניו יורק והוא אחד מהקולות המרכזיים של הסצינה האלטרנטיבית בעיר.
למבקין החל את דרכו כתקליטן שכיכב במועדוני האנדרגראונד הניו יורקים של שנות התשעים המוקדמות. הוא החל להפיק מוזיקה מקורית בגיל מאוחר יחסית, הרבה בזכות הדחיפה של חבר ילדות בשם ג'יימס מרפי. מרפי ידע כנראה מה הוא עושה, כי האלבום הראשון של שיט רובוט שיצא ב-2010, From the Cradle to the Rave, נחשב ליצירת מופת שהביקורות היללו, ו- DFA הוציאו לא פחות ממחצית הקטעים באלבום כסינגלים נפרדים. אל שיט רובוט תצטרף ההפתעה של הערב, בסט הראשון שלה בישראל - הגברת הראשונה של DFA, האייקון נאנסי וואנג.

הנה טעימה מוגה:

תגובות