מדריך

פותחים את הלילה הלבן

24 שעות של ג'אז ומוזיקה מודרנית במסגרת מרתון לילה לבן במרכז ענב לתרבות

מרכז ענב לתרבות, 28-06-2007 18:30
פותחים את הלילה הלבן
"המרתון הלבן" הוא אירוע נוסף שיתקיים במסגרת הלילה הלבן של עיריית תל אביב בו ישתתפו מעל ל-20 אמנים בינלאומיים לצד אמנים מקומיים בכמעט יממה שלמה רצופה של מוזיקה. במשך המרתון תנוגן מוזיקה מודרנית לצד ג'אז, מוזיקה מאולתרת וכתובה. האורח המרכזי של המרתון השנה הוא המלחין והמוזיקאי מרקוס שטוקהאוזן הגרמני, חצוצרן ובנו של קרל היינץ שטוקהאוזן הנחשב לממציא המוזיקה המודרנית. מרקוס התחיל לנגן בגיל 4 ובגיל 12 כבר פעל כנגן ג'אז וקלאסי וזכה בתחרויות רבות. מ- 1974 שיתף פעולה עם איבו וניגן חצוצרה ברוב הפרימיירות של יצירותיו במקביל לעבודתו כסולן ניגן שטוקהאוזן בהרכבי ג'אז רבים, חמישיית "Key" ואחרים. בתחום המוזיקה בת זמננו חבר מרקוס לנגנית האורגן מרגרטה הורהולץ, לפסנתרן פבריציו אוטאביואצ'י והקלרינטיסטית טארה באומן המגיעה עמו לארץ.

          

מלבד הופעתו של שטוקהאוזן יתקיימו הופעות נוספות של זמרת הסופרן אולגה שוויגיר, ג'וליאן המילטון וז'אן קלוד ג'ונס, קזימיר פיזיק, וולפגנג פוקס, אמן המוזיקה האלקטרונית היפני טסטו פורודטה ואמנים נוספים.

את המרתון יפתח מופע הסיום של תחרות המלחין הצעיר והמבצע הצעיר בו יציגו את הזוכים במקומות הראשונים שיבצעו את יציורתיהם בפתיחת המרתון.

מרתון לילה לבן, חמישי ה-28.6, החל מ-18:30, מרכז ענב לתרבות, אבן גבירול 71, תל אביב.

תגובות

  • חבל שלא צויין כי אין הכניסה בחינם

    חבל שלא צויין כי אין הכניסה בחינם

    טל, 29-06-2007 00:15