מדריך

דן בילו בתמונע

מופע חגיגי עם סינגל הבכורה The Morning After וחומרים חדשים

תאטרון תמונע, שונצינו 8, תל אביב, 24-01-2012 22:00

תגיות: תמונע, דן בילו

 

דן בילו, יחצדן בילו, יחצ, צילום עדי דרורי

דן בילו, סינגר-סונגרייטר בן 28 מתל אביב, החל לעבוד לפני כשש שנים על אלבום הסולו הראשון שלו, New Haircut, שייראה אור בקרוב.

 

השירים באלבום נכתבו כסיכום לתקופה מסוימת בחייו. האלבום הוא למעשה סיפור אישי המתאר מסע לקראת היציאה לדרך חדשה, כאשר בשירים ניכרת האווירה האינטימית, על אף המורכבות המוזיקלית והעיבודים העשירים שבהם. ניתן לשמוע באלבום השפעות רבות ומגוונות: החל מפולק וממוזיקה אלטרנטיבית, דרך פרוגרסיב ופסיכדליה, ועד לג'אז ולמוסיקה קלאסית.

את האלבום הפיק ועיבד דן בעצמו, באולפן המשותף שלו ושל אחיו, תוך שהוא מנגן על מרבית הכלים. בנוסף, הוזמנו אורחים רבים וטובים להשתתף ולתרום את כישרונם לאלבום (נדי בילו - אחיו, עמית ארז, יהוא ירון, תום קלנר, אבי שדה, שלומי סיבוני ועוד).

 

בשמונה השנים האחרונות עובד בילו עם ההרכב שלו, Mr. Heavy & Mrs. Low (יחד עם נדי בילו ומיה רילוב), בו הוא מנגן בס, גיטרות ובנג'ו. ההרכב הוציא את אלבום הבכורה שלו בשנת 2003 וזכה לשבחים רבים, תוך ביסוס מעמד הלהקה כאחת המובילות בסצינת האינדי של תל אביב. ב- 2008, לאחר עבודה מרובה, יצא לאור אלבומה השני של הלהקה, Cellar Door. שוב הביקורות פירגנו ולאחר זמן קצר יצאה הלהקה לסיבוב הופעות בן שנה. כעת, אחרי הפסקה של קרוב לשנתיים, חזר ההרכב לעבוד על אלבום שלישי ועל הופעה חדשה, שניהם בעלי אופי קצת שונה מן הדברים הקודמים שעשה.

 

יתרה מזאת, בילו היה חבר בלהקת Dysfunctional Heroes (עם צביקה פרוש, נדי בילו ואמיר וייסמן) שהייתה קיימת קצת יותר משנה, הספיקה להוציא אלבום אחד ולחמם את ההרכב האלטרנטיבי ?WHY בהופעתם הראשונה בבארבי.

במשך השנים הרבה להתארח בפרוייקטים שונים ומשונים של אחיו נדי, אשר פעילותו ענפה מאוד, כגון: Retro Rob, Nexus ו-Yonatan and Me.

 

דן בילו | גלעד וייס | לי כספי | אביעד ארליך

ניב קליין | נדי בילו | שלומי סיבוני | נגה ארז

 

 

תגובות