מדריך

מיני הרצאות בבית בל"ל

9:9 >> ערב מיני הרצאות עירוניות לסקרנים, שמפגיש את הקהל הרחב עם ערים מרתקות מהפריפריה. הכניסה חופשית

בית הבנק הבינלאומי, רוטשילד 42, ת"א, 29-12-2011 20:00

תגיות: ת"א, 9:9, שדרות

 

9:9 שדרות בתל אביב >>>  הוא ערב הרצאות עירוניות קצרצרות הפתוח לכל סקרן ולקהל הרחב.
על הבמה יעלו 9 דוברים שונים, שיציגו 9 פנים שונות של העיר שדרות - עיר שהיא סמל: סמל בעל כורחה לזהות הישראלית המזרחית, הפריפריאלית; סמל לעורף המופגז של ישראל שנמצא במלחמה גם בעתות שלום; סמל לתרבות איכותית ועצמאית שצומחת מהשוליים. בערב הקרוב ננסה לפרק את הסמלים האלה ולבדוק מה עומד מאחוריהם באמת.

לרשות כל דובר עומדות 9 דקות בלבד, בהן הוא יצטרך להשתמש בצורה יצירתית במילים, בדימויים, במצגות ובאמצעות הקהל כדי להציג לכם רעיון, מקום, יוזמה או מוסד "שדרותי" שלא נתקלתם בו קודם לכן.

מה אתם באמת יודעים על שדרות?

  • כששדרות הוקמה ב-1951 כמעברה, היא אפילו לא נקראה שדרות, אלא גבים-דורות, על שם שני הקיבוצים הסמוכים. היא הוקמה על ידי עולים מכורדיסטן ואירן, וקלטה בשנות החמישים עולים נוספים ממרוקו ורומניה. בשנות התשעים הכפילה את אוכלוסייתה בזכות עלייה מסיבית מקווקז ואתיופיה, וכעת 35% מתושביה הם יוצאי קווקז.
  • כשהוכרה רשמית כעיר, ב-1996, שדרות הייתה כבר ידועה בשני דברים עיקריים: האחד, שם נרדף לפריפריה הישראלית, שם גרה "מסעודה משדרות". השני, בירת הרוק הישראלי החדשה שהולידה את כנסיית השכל, טיפקס, שפתיים וגם אלג'יר שהוקמה במושב סמוך. 
  • החל משנת 2000 מופגזת שדרות בטילים מרצועת עזה הסמוכה, דבר ששינה כליל הן את החיים היומיומיים בעיר והן את תדמיתה התקשורתית בישראל. 
  • כיום קיים בעיר הסינמטק היחיד באזור הדרום, מתקיים בה פסטיבל הקולנוע השנתי "קולנוע דרום", היא מאכלסת סטודנטים רבים ממכללת ספיר הסמוכה ופועלים בה עשרות עמותות ופרויקטים מיוחדים של חינוך, רווחה, שיקום וקהילה. 
  • המאבק בין התדמית הציבורית לגאווה העירונית, בין העשייה התרבותית לקשיים הביטחוניים, יעמוד במרכז הערב 9:9 שדרות, עיר שהיא סיפור שיסופר מ-9 נקודות מבט שונות.


בערב יופיעו וידברו >>>
אהר'לה כהן - היסטוריה מקומית
נועם בדין - תקשורת
אדי עזרן - חינוך
מיכל לביא - תרבות וקולנוע
זוהר אביטן - יחסי פריפריה-מרכז
קובי הרוש - ביטחון
ענת ארליך - נוער
מארק איפראימוב- עלייה
מיכה ביטון- מוזיקה

תגובות