מדריך

גראהם פארק בישראל

לקראת סילבסטר 2011, חרגול, מועדון הבלוק וק.א.נ.ט יוצאים למסע בזמן אל תקופת התמימות, אל סוף שנות השמונים, אל מועדון ההסיינדה האגדי במנצ'סטר

מועדון הבלוק, סלמה 157, ת"א, 30-12-2011 23:00

תגיות: הבלוק, DJ GRAEME PARK

 

יחציחצ

לערב אחד יתחפש מועדון הבלוק למקדש במנצ'סטר עם תפאורה מיוחדת לערב. את הליווי המקומי בחדר המרכזי יספקו עופרי גופר וניב ארזי, שניים מהדי.ג'ייז המוכשרים ביותר בשטח שלכל אחד מהם יש פינה חמה בלב לעיר מנצ'סטר ולמוזיקה שיצאה ממנה. על הרחבה השנייה ישתלטו אנשי ליין הק.א.נ.ט בסט של להיטי רוק ואלקטרוניקה מאגדות כמו הסמיתס, ג'וי דוויז'ן, ניו אורדר, האפי מאנדייז, סטון רוזס ועוד רבים אחרים.

 

כדי להטיס את מכונת הזמן אל סוף שנות השמונים במנצ'סטר הוחלט להנחית לראשונה בישראל את הרזידנט המקורי של מועדון ההסיינדה, מר גראהם פארק, שבילה על העמדה במועדון האגדי יותר מכל אדם אחר ומכיר לעומק את החזון המוזיקלי והמסיבתי של המקום שהפך מאז לעמוד האש שלפני עולם המועדונים.

 

הסיפור של גראהם פארק הוא למעשה זה של מועדון ההסיינדה. מאז תחילת שנות השמונים עבד גראהם בחנויות תקליטים וליקט את התקליטים הראשונים משיקגו וניו יורק שבישרו על הולדתה של מוזיקה חדשה. ב-1988, כשהרזידנט המקורי של ההסיינדה מייק פיקרינג יצא לחופשת קיץ הוא חיפש מישהו שיכסה את הערב השבועי שלו ומצא בחור צעיר ומעודכן שהתנפל על העמדה, למרות שהרחבה שלפניו היתה דלילה ומורכבת בעיקר מאנשים מאוד שיכורים וחסרי קצב. אלא שבדיוק באותו קיץ מהפיכת הרייב הגיעה לאנגליה ומצאה את הבית הרשמי שלה במועדון ההסיינדה. פתאום היה למנצ'סטר סאונד חדש, סם חדש ותרבות של מסיבות פסיכיות עד הבוקר כל לילה בשבוע. גראהם פארק הפך למטיף הראשי של המקדש החדש של צפון אנגליה כשהוא מלהטט פסקול מושלם ללילות ארוכים עם קטעים מניו יורק, שיקגו ודיטרויט.

 

לא עבר זמן רב וגם מוזיקאים ממנצ'סטר הצטרפו לחגיגה כשהרכבים כמו State 808 ומפיקים כמו A Guy Called Gerard שמים לפארק  ביד את הקטעים הטריים שלהם מהאולפן והוא תוך לילה או שניים הופך אותם ללהיטי ענק. במקום מחליף לכמה שבועות של קיץ אחד, הפך גראהם פארק לרזידנט של ההסיינדה במשך שמונה שנים והוא נחשב לדי.ג'יי המזוהה עמו ביותר. לארץ מגיע גראהם לסט מיוחד שכולו מחווה למוזיקה סוף שנות השמונים ותחילת התשעים במנצ'סטר. כבר חודש שהוא מפשפש בערימות תקליטים ישנות כדי להביא לתל אביב את הסאונד האוטנטי ורוח המסיבות של אותו מועדון אגדי במנצ'סטר.

תגובות