מדריך

הלו היצ'קוק

רובין היצ'קוק , גאון הפופ הפסיכדלי, הזכור כסולן להקת הפוסט-פאנק The Soft Boys, שוב מגיע לישראל!

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 24-03-2012 21:30

תגיות: רובין היצ'קוק, בארבי, The Venus 3, פיטר באק (R.E.M), ביל ריפלין (Ministry, R.E.M), סקוט מק'קוי R.E.M), Young Fresh Fellows)

 

יחצ, צילום: נתן גאלאגריחצ, צילום: נתן גאלאגר

לאחר שתי הופעות מוצלחות ומדוברות  בספטמבר השנה , רובין היצ'קוק אחד מאבני הדרך של הפוסט פאנק והאלטרנטיב הבריטי חוזר לישראל, הפעם עם להקת Venus 3 , כחלק
מסופ"ש של חגיגות ה- 25 לאוזן השלישית – ''The Long Weekend .

 

היצ'קוק החל את הקריירה המוזיקלית בבריטניה בשנות השבעים עם להקת הפוסט-פאנק פסיכדליתSoft Boys . מאז שיצא לקריירת סולו, בתחילת שנות השמונים, הוציא היצ'קוק בסך הכול 18 אלבומים – חלקם לבדו וחלקם עם אחת משתי להקות הליווי שהקים במהלך הקריירה שלו. בשנות השמונים ותחילת שנות התשעים הקליט אלבומים תחת השם Robyn Hitchcock and the Egyptians ובשנים האחרונות עמד בראש Venus 3.


בשני העשורים האחרונים בילה בעיקר בארה"ב שם הקים בתחילת שנות האלפיים את להקת    Venus 3 עם חבריו הטובים: פיטר באק, הגיטריסט המיתולוגי של R.E.M , ביל ריפלין המתופף של  Ministry , ובשנים האחרונות המתופף הקבוע של R.E.M וסקוט מק'קוי סולן להקת Young Fresh Fellows והחבר הנוסף הלא רשמי של R.E.M. ב-2006 יצא אלבומם הראשון,
 Ole Terantula.


היצ'קוק הוא מוזיקאי של מוזיקאים שצבר חברים רבים, רובם ככולם מוזיקאים משופשפים. על כך יעיד האלבום האחרון שלו, השלישי במספר עם Venus 3, ' Propeller Time'  שיצא בסוף שנת 2010 וקיבל ביקורות נלהבות. רשימת החברים שתרמה את חלקה לאלבום המצוין מכילה את ג'ון פול ג'ונס מ- Led Zeppelin, ניק לאוו מה Soft Boys -וג'וני מאר מה- Smiths שאף היה שותף בכתיבת השיר 'Ordinary Millionaire'.

 החומרים באלבום זה מבוססים על סרט דוקומנטרי שיצא ב-2007 בכיכובו של היצ'קוק: “Robyn Hitchcock: Sex, Food, Death… and Insects”. כמובן שחומרים מתוכו ינוגנו בהופעה המיוחדת בארץ כמו גם משאר אלבומי הלהקה. 

 

 

תגובות