מדריך

כוכבת עולה

אנה מורה >>> זמרת ה"פאדו" הפורטוגזית, בביקור ראשון בישראל, תפתח את עונת האופרה בסדרת מוסיקת עולם בבית האופרה

בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה, שדרות שאול המלך 19, תל-אביב, 27-01-2012 22:00

תגיות: אנה מורה

אנה מורה Ana Moura היא אחת מהכוכבות העולות בסגנון מוסיקת ה"פאדו".  זוהי מוסיקת קינה לירית החודרת לתוך הנשמה, ואנה היא זמרת בעלת הופעה מרגשת וקול מרשים הכובש את הקהל. זהו ביקורה הראשון של אנה מורה בישראל והופעתה תיפתח את סדרת מוסיקת העולם.

מורה נולדה בשנת 1979 בעיר הציורית סנטה ראם שבפורטוגל. היא זכתה להכרה בינלאומית כזמרת הפאדו הפורטוגלי ואף הייתה ל"פאדיסטה" הצעירה ביותר שמועמדת לפרס אדיסון ההולנדית.  

   

אלבום הבכורה שלה Guarda-me a vida na mão"" יצא בשנת 2003 וגרר אחריו תגובות נלהבות. אלבומה השני "Aconteceu"  הביא לכך שזמר הפאדו המפורסם בפורטוגל אנטוניו פינטו בסטו הזמין אותה להקליט עימו דואט. אלבומה השלישי "Para Além da Saudade" שיצא בשנת 2007 הפך את מורה לסופרסטאר בפורטוגל, הביא לה אלבום פלטינה, מועמדות לפרס גלובוס הזהב בקטגוריית המוסיקה ואף נשאר ב- 30 Top בפורטוגל במשך 120 שבועות ברציפות. ובהופעה של הרולינג סטונס בליסבון הוזמנה מורה לשיר את "אין ציפיות" עם מיק ג'אגר.  

בשנת 2009 לאחר ששמע את שירתה הצהיר "פרינס" שהוא אוהד של הפאדו, ואף החל בתהליכים לשיתוף פעולה מוזיקלי עם מורה, בחודש יולי בשנה שעברה. אלבומה האחרון "Leva-me aos Fados"  ("קח אותי אל הפאדו"), שראה אור באקטובר 2009, זכה בפלטינה והגיע לראש מצעד עשרת האלבומים הנמכרים לשנה זו.

 

תגובות