מדריך

חמשושליים

חמשושליים 2011 >>> ערב רוק אלקטרוני ומסיבת דאב סטפ בצוללת הצהובה!

צוללת צהובה, הרכבים 13, ירושלים, 23-12-2011 21:00

תגיות: צוללת צהובה

הרוקנרול, בשנים האחרונות, יצא מגבולות הגיטרה-באס-תופים, והתחילו לחדור אליו אמצעים דיגיטלים ואלקטרונים, כמו המחשב.ז'אנר הרוק האלקטרוני מתפשט במהירות, אמנם בעיקר מחוץ לגבולות המדינה, אבל גם אצלנו מגדירות הלהקות הללו את הרוקנרול מחדש ומרחיבות ומרעננות את כל החוויה המוסיקלית שבאה איתן.בערב הזה נארח 3 הרכבים מעניינים במיוחד:3/33 הוקמה בירושלים ומונה ארבעה חברים כאשר לכל אחד רקע מוסיקלי שונה, דבר היוצר ניגודיות חזקה שבאה לידי ביטוי בלחנים ובסאונד ייחודי של מוסיקה חיה.הם מנגנים רוק אינדי עם השפעות של מוזיקה אלקטרונית, ג'אז ועוד.


KITZU >> הלהקה כוללת את נעם הלפר בשירה וגיטרה, ירון גורן בתופים, ניר לייסט בבס, אמיר בולצמן באקורדיון ומאחורי המחשב ולאה גונדייק בשירה. רוקנרול לא מתפשר יחד אלקטרוניקה משובחת יוצרים הרכב משובח ומפתיע.הלהקה, שהוציאה באחרונה את אלבום הבכורה שלה "חול", ממשיכה לעשות רעש בעולם המוזיקה הישראלי, כשירושלים תמיד תישאר עבורה הבית והבירה המוזיקלית. עם הופעות בכל הארץ ובפסטיבל אינדי נגב, עם קהל מעריצים הולך וגדל, נחשבת קיצו לאחת ההבטחות בעולם המוזיקה הישראלית

"פלורה" >> "פורטיסהד", "רדיוהד", פיונה אפל, ביורק, קייט בוש וג'ואנה ניוסום הם רק חלק מהשמות מהן מושפעת לירון, המוזיקה של פלורה לא מתפשרת, מורכבת ומיוחדת.ההרכבףלירון משולם על השירה פסנתר וגיטרה, קונטרה-בס אלעד קינר, המתופף גדי פטר והגיטריסט מיכאל בן שמעון. שלומי שבן, ברי סחרוף ואפילו אביתר בנאי אהבו והמליצו על המוזיקה של לירון.

בני המה >> אהד פישוף וישי אדר נפגשו בירושלים באמצע שנות השמונים. ב-1986, עם פישוף כזמר וקלידן ואדר בסינתיסייזר, הם הקימו, ביחד עם המתופף אלון כהן והגיטריסט תמיר אלברט, את להקת נושאי המגבעת. חריגים כהרכב פוסט-פאנק נסיוני, בנוף מוסיקלי שכלל בעיקר רוק אמצע הדרך, הם שיחקו תפקיד מרכזי בהתהוותה של תרבות-נגד מוסיקלית מקומית. במהלך חמש שנות קיומם הוציאו נושאי המגבעת שני אלבומים פורצי דרך. מאז פירוק הלהקה ב-1992, הניבה ההשפעה שלהם על התרבות הישראלית גרסאות כיסוי, סרטים תיעודיים, ערבי מחווה, מאמרים אקדמיים ואפילו רומן.ב-19 השנים שחלפו מאז פירוק נושאי המגבעת, פנו אדר ופישוף לדרכים עצמאיות: פישוף כמוסיקאי, רקדן ואמן רב תחומי; אדר כמוסיקאי אלקטרוני ומלחין לקולנוע. לאורך השנים המשיכו השניים לעבוד במשותף, יוצרים מיצבי סאונד ומשתפים פעולה בפרוייקטים של מחול, פרפורמנס ווידאו. אבל רק ב-2007, עם הקמת בני המה, חזרו השניים, לראשונה מאז ימי נושאי המגבעת לכתוב ולבצע שירים משותפים בעברית.המוסיקה של בני המה היא תערובת חדה, מרוכזת ומתוזמרת היטב של ארט-פופ ומינימליזם אלקטרוני, בתוספת הרוח והאנרגיה של הפוסט-פאנק. על הבמה הם מהווים התגלמות רועשת ואקצנטרית מהמקובל של צמד סינת-פופ. 

מסיבת דאב סטפ עם חבורת RED EYE FEMILIA
חבורה ירושלמית שאחראית לכמה ממסיבות הדאב סטפ הטובות בעיר ירימו את הצוללת באוויר למסיבת דאב סטפ פרועה עד אור הבוקר

 

 

תגובות