מדריך

חמשושליים

חמשושליים 2011 יחד עם >>> TREE - TINY FINGERS ובמה פתוחה אל תוך הלילה!

צוללת צהובה, הרכבים 13, ירושלים, 09-12-2011 21:00

תגיות: צוללת צהובה

 

יחצ treeיחצ tree

ערב רוקנרול ובמה פתוחה!

רוקנרול כזה של פעם, הפשוט, האמיתי, זה שיושב בשנות השישים-שבעים והתווה את הדרך לכל מה שבא אחר כך.

הגיטרות שמצד אחד חורכות את האוויר ומאידך מלטפות את נימי הנשמה שלך. אז הנה 2 להקות שיצליחו לעשות את זה:

 

TREE >>> להקה מעמק חפר שהיו במשך תקופה הסוד המוזיקלי השמור בארץ, עד שיום אחד, גבע אלון הגיע לנגן איתם, ועל הדרך הפך אותם גם ללהקת הליווי שלו.

מתודלקים בעננה מתקתקה וניחוחות אסיד. הרוק הפסיכדלי שלהם מקושר ישירות לשנות ה-60 של המאה הקודמת, על כל המשתמע מכך. כל הכלים והמכשירים יוצרו בשנים האלה, הסאונד חם ומלא, הלחנים והעיבודים מצויינים והביצועים סוחפים.

 

TINY FINGERS>>> מוזיקה מחלל אחר

להקת טייני פינגרז הוקמה בשנת 2008. ההרכב המקורי כלל את בועז בנטור (בס), טל כהן (תופים) ואורן בן דוד (גיטרה), חברי ילדות מאזור פרדס חנה רבתי. בתחילת דרכה, המוזיקה של טייני הייתה שילוב של פוסט רוק אינסטרומנטלי אינטנסיבי מאוד עם נגיעות פסיכדליות ואלקטרוניות. הלהקה החלה להופיע ברחבי הארץ במקומות רבים ובפסטיבלים, צברה קהל מעריצים וזכתה למוניטין של הרכב בעל סאונד וסגנון שונה וייחודי בסצנת האינדי בארץ. בשנת 2011, התרחב ההרכב ונוספו שני חברים חדשים: דניאלה ססיליה תורג'מן (שירה) ונמרוד בר (קלידים). שינויים אלו הוסיפו מימד חדש לסאונד של הפינגרז, שהפך ממוקד ועוצמתי יותר. ההתפתחות המוזיקלית ובעיקר העובדה שנוספו טקסטים והשירה המהפנטת של דניאלה הדהדו למרחקים וקהל המעריצים של ההרכב גדל משמעותית. 

ההרכב משלב מגוון עצום של סגנונות, מרוק לדאבסטפ, פסיכדליה, גרוב ועוד. המוזיקה מכילה חטיבת קצב עוצמתית, ביטים אלקטרוניים חיים, ריפים מאסיביים של גיטרה, בס שמן, ושירה מהודקת. 

 

מיד אחר כך, במה פתוחה כל הלילה ללהקות רוק! בירושלים לא קיימת היום מסגרת שנותנת במה ראויה ללהקות שרוצות פשוט לבוא ולנגן.

בערב הזה, הצוללת תפתח לראשונה את הבמה לכל מי שירצה לעלות עליה. להקות רוק, ולא רק, שמעוניינות לעלות ולנגן 2-3 שירים, יוכלו להירשם מראש ולהצטרף לחגיגה.

מבין הלהקות שכבר בפנים >>>

על האש- להקת רגאיי ירושלמית תוססת

ערן רייס- ההרכב מנגן את שיריו של ערן, זמר יוצר חד מבע ורגיש, ומעניק להם רוחב יריעה, עושר ועוצמה. זהו רוק עם השפעות של פולק ולעיתים נגיעה תיאטרלית, המשלב עומק ואמירות נוקבות עם הומור וקלילות.

פאנקס- הרכב היפ הופ ירושלמי

 

 

תגובות