מדריך

האדם הראשון

אדם כהן >>> הבן של לאונרד, יגיע בפעם הראשונה להופעה בישראל במסגרת סיבוב ההופעות העולמי שלו

בארבי, קיבוץ גלויות 52, ת"א, 13-12-2011 22:00

תגיות: בארבי

 

יחציחצ

אדם כהן, בן 39, הוא בנו הבכור של לאונרד כהן. שנים ארוכות התלבט האם ללכת בעקבות אביו , או לפנות לתחום אחר.

אדם כהן נולד במונטריאול, ילדותו הייתה עטופה במוסיקה אך בעקבות גירושי הוריו עבר לחיות בפריז. משם נדד עם אימו לתקופה מסוימת לאי היווני הידרה ולגרינג' ויליג'. לא מעט שנים לקח לכהן עד שהחליט ללכת בעקבות אביו ולבחור במוסיקה כיעוד.

למרות ילדות מוסיקלית, פציעה קשה בתאונת דרכים שארעה בגיל 17 גרמה לו לזנוח את חלומו וללכת ללמוד באוניברסיטה. אבל חלום המוסיקה לא הרפה ממנו ובשנת 1988הוא חותם עם חברת התקליטים קולומביה/סוני . במקביל לעבודה על אלבום הבכורה שלו הוא כותב שירים לאמנים אחרים ביניהם בט מידלר לה כתב את  "שיר ערש בכחול" Lullaby in Blue .

 

אלבום הבכורה שלו- Eponymous, זוכה לשבחי המבקרים, מתקבל בחיבוק בתחנות הרדיו ומהווה יריית פתיחה לקריירה העצמאית שלו. הניו יורק טיימס מגדיר את האלבום כ"התחלה מבטיחה". השיר "Cry Ophelia" הפך במהרה ללהיט גדול וגם השיר " Tell me Everything" נחל הצלחה רבה.

 

בשנת 2004 כהן הוציא שני אלבומים. הראשון מביניהם, האלבום בצרפתית- Mélancolista. הצרפתית אינה זרה לכהן אשר חי תקופה ארוכה עם אמו בפריז לאחר גירושי הוריו. מתוך האלבום יצא הדואט הפופולרי "Happiness עם השחקנית הצרפתייה המפורסמת ורג'ין לידויאן Virginie Ledoyen. במקביל,יצא האלבום באנגלית "Ex-Girlfriends " שכלל את השירים: "Eleanor" ו- "Statue".

 

ב-2007 החל כהן פרק חדש, כשביצע לראשונה שיר של אביו במופע מחווה בברצלונה. התגובות היו היסטריות. תהליך עמוק של חיפוש הוביל לעבודה עם המפיק האגדי פאטריק לאונרד (מדונה, רוג'ר ווטרס, אלטון ג'ון, בון ג'ובי ועוד) על אלבום שלא ניסה לטשטש את הדי.אנ.איי של כהן.

 

ב-3.10.11 ייצא אלבומו הרביעי "Like a man" המהווה יצירה אינטימית, בשלה, רומנטית וכנה שמביאה לידי מיצוי את המקורות המובהקים של אדם כהן ומבליטה אותו כממשיך דרכו של אביו המיתולוגי.

 

מופע חימום : מאי בלומפילד 

 

תגובות