מדריך

מנגן ושר

אלון ברגבאום >>> מופע לקראת אלבום חדש אורח:אלברט סופר. שירים מהאלבום הקרב ובא, ושירים מהמופע שהעלו יחד בעבר "הואיל וזה לא יועיל"- מחווה לאלבום רישומי פחם של מאיר אריאל

אוזןבר, קינג ג'ורג 48, ת"א, 27-12-2011 20:30

תגיות: אוזןבר, אלון ברגבאום

 

אלון ברגבאום בדרך לאלבום אקוסטי שובה-אוזן ולב, שכולו עיבודים מינימליסטיים לצד טקסטים שקופים ומדוייקים, המוכיחים שפחות הוא בעצם יותר.

מבחינה זו, מדובר על נקודת-מפנה משמעותית ביצירתו של ברגבאום, שהחל את דרכו בשני אלבומים חשמליים, ["משחקי חברה", נענע דיסק, (2005) ו"באמצע" האוזן השלישית, (2007)], מבריקים ובועטים, שפירקו את ההוויה האורבנית ליסודות בסיסיים, ועסקו בתחושות של זרות, ניכור וכמיהה. מיד אחר מכן פיתח ברגבאום נושאים אילו במסגרת תכניות אישיות ב"קול הקמפוס" ("מגבת", "תחנת מוניות") והפיק את מופעם של שלומי שבן ו"מטרופולין", ויזם יחד עם יוסי בבליקי, אלברט סופר ורועי ריק את מופע המחווה "הואיל וזה לא יועיל" לאלבום "רישומי פחם" של מאיר אריאל, שרץ ברחבי הארץ.

כעת, שב ברגבאום (שהספיק בינתיים לעבור להתגורר בגליל), לאותם היסודות ששלטו בטבלה המחזורית של יצירתו, אלא שהפעם הוא מסיר את המעטפת החשמלית ואת ליווי חברי הלהקה, לטובת יצירה מזוקקת וצלולה.

 

תגובות