מדריך

בּוּגִי בָּלאגָן

Boogie Balagan >> מגיעים להופעה בעיר הקודש, להרים "חפלת רוקנ'רול"! פרטים בפנים

בית אבי חי, המלך ג'ורג' 44, ירושלים, 03-12-2011 22:00

תגיות: Boogie Balagan, בּוּגִי בָּלאגָן, בית אבי חי

יחציחצ

בּוּגִי  בָּלאגָן >>>
אחרי שנטעו על במות ישראל לפני שנים את הזרע לתופעה החדשה שלימים תגדל למימדי צמח טורף -"חפלת רוקנ'רול", חוזרים בוגי בלאגן לתל אביב. בימים אלה נמצא ההרכב בעיצומו של סיבוב הופעות תקדימי בן שבועיים בטורקיה ובסופו יגיע לישראל.

 

הרומן של בוגי בלאגן עם הטורקים החל לפני יותר משנה, כשהוזמנו להתארח בתחנת הטלוויזיה הלאומית של טורקיה עם התפוצצות פרשת המרמרה והמשיך לעשרה ימי הופעות בערים שונות במהלך נובמבר 2011.


כמו שרבים כבר נוהגים לכנות אותם בסצנה הפריזאית "יונות השלום המזמרות" -גברי ועזרי (מייסדי ההרכב) שמו להם למטרה כבר לפני שנים רבות לטשטש גבולות בין ז'אנרים, בין עמים ובין שפות. את האג'נדה שלו מכתיב ההרכב מתוך המקום היחיד המאפשר זאת: המדינה הדמיונית "פלסט-ישראל". עם שירים שמדברים ארבע שפות ועוסקים בנושאים סוציו- פוליטיים שלרוב מוגדרים כטאבו, המוזיקה של בוגי בלאגן מצליחה להכניס היגיון איפה שיש הומור והומור איפה שאין יותר מדי היגיון.


גברי ועזרי, שהתחנכו על ברכי המוזיקה המרוקאית וגילו את הרוקנרול כנערים מתבגרים, הצליחו לייצר סגנון חדש שמשלב סולמות ערביים עם גיטרות חשמליות, דיסטורשנים ודרבוקה. לשונם החלקלקה וחזותם המחוספסת משמשים אותם (בערמומיות מה) בהטמעת מסרים חברתיים וקיומיים במוזיקה, שניתן רק להגדיר כאמ-אמא-של-האסקפיזם: ריפים סליזיים של גיטרה, רגליים שלא נוגעות בקרקע ואווירת הפקרות כללית על הבמה - הפורקן האולטימטיבי לנפש הישראלית רווית העארק והמלחמות.


אלבום הבכורה של בוגי בלאגן - Lamentation Wallo" יצא בלייבל  "Mon Slip" - חברת בת של וורנר,וזכה להצלחה בשוק האירופאי. בין היתר חיממו בוגי בלאגן את אליל הרגאיי הצרפתי- אלג'יראי  ראשיד טהאה,ושירים שלהם נכללו בכמה אוספי מוזיקה חשובים. האלבום השני של ההרכב,  "Falaf hell Power" יראה אור במהלך אביב 2012.

 

 

תגובות