מדריך

גיבור גיטרה

Rafal Sarnecki Quintet >>> גיטריסט הג'אז בהופעה של יצירות מדהימות מאלבומו החדש! עם חגי אמיר, ניתאי הרשקוביץ, אברי בורוכוב ויונתן רוזן

צוללת צהובה, ירושלים, 06-12-2011 21:30

תגיות: Rafal Sarnecki Quintet, צוללת צהובה

 

יחציחצ

ראפאל סרנצקי (Rafal Sarnecki), אחד מהמוסיקאים הבולטים בדור הצעיר של מוסיקאי הג'אז בפולין, החל לזכות בהכרה כשזכה במקום הראשון בתחרות הבינלאומית לגיטרה ב-ורשה ב- 2002. בשנת 2005 עבר לניו יורק וזכה במלגה בתוכנית הג'אז והמוסיקה העכשווית היוקרתית בניו סקול במנהטן. ב- 2008 סיים את לימודי התואר הראשון בהצטיינות וב- 2010 סיים את לימודי התואר השני בתחום הג'אז. במהלך השנים למד עם מוסיקאים גדולים, ביניהם באסטר וויליאמס ורג'י וורקמן.

 

ב- 2008 הוציא את אלבומו הראשון, הכולל יצירות מקוריות שלו והיה מועמד לפרס המקביל לגראמי בפולין, Fryderyk 2009 Music Award. בפברואר 2011 הוציא את אלבומו השני כמנהיג הרכב, בחברת תקליטים שבקטלוג שלה כלולים אמנים כבראד מלדאו וקורט רוזנווינקל (בלייבלFresh Sound New Talent).

 

סרנצקי הופיע ברחבי ארה"ב ואירופה ובשנים האחרונות הוא תופס תאוצה של כוכב ג'אז עולה באירופה. את נגן הבס הישראלי, אברי בורוכוב, הכיר כששניהם התגוררו בניו יורק, שם ניגנו יחד והפכו לחברים. כעת, במסגרת ההופעות בישראל, יחברו אל השניים נגני ג'אז ישראלים מהשורה הראשונה, שלדברי בורוכוב "ניחנו באותה גישה לג'אז שיש לסרנצקי: עכשווית וצעירה אך עם זאת מבוססת ובהירה."

 

ההרכב, שיבצע קטעים מקוריים מאלבומו השני של סרנצקי The Madman Rambles Again, מונה לצידו את חגי אמיר – סקסופוניסט המופיע ברחבי העולם ובהרכב של יוני רכטר, ניתאי הרשקוביץ – פסנתרן המנגן עם הבסיסט אבישי כהן ועם מארינה מקסימיליאן בלומין, אברי בורוכוב – נגן קונטרבס, מנגן עם דניאל זמיר, ענת פורט ואסף אמדורסקי ובחודשים האחרונים מייצג את ישראל עם ההרכב Yamma Ensemble בסיבוב ההופעות היוקרתי בארה"ב "Arts Mid West World Fest" ויונתן רוזן – מתופף, ניגן עם אמנים אורחים מחו"ל וכן עם עומר אביטל ויונתן אבישי. ההופעות בישראל מתקיימות בסיוע המכון הפולני בישראל ומכון אדם מיצקייביץ, פולין.

 

תגובות