מדריך

גל חדש

SIAM >>> להקת הגל-החדש הוותיקה סיאם תתאחד למופע פריצה חד פעמי! יחממו לפני//אחרי שרית ברוך וצח זמרוני, ינגנו ויתארחו יוסי פיין, חיים לרוז, ג'ף שפירו והדר גולדמן

הוואנה מיוזיק, דרך השלום 5 ת"א, 07-12-2011 22:00

תגיות: הוואנה מיוזיק, סיאם

 

הדר גולדמןהדר גולדמן

□□□ סיאם □□□
סיאם התחילה את דרכה ב-1984 במועדון הפינגווין בתל אביב ובמהרה גיבשה את סגנונה האוונגרדי במוזיקה שכבש את העיר. לאחר שחיממה את "סוזי אנד דה באנשיז" בהופעה בקולנוע דן, הוזמנו גולדמן ושפירו - הגרעין הקשה של סיאם - לחמם את סוזי במופע הופעות אירופי. חברים הלכו ובאו, וסיאם המשיכה להופיע באירופה וב-86' אף הקליטה בלונדון אלבום הופעה חיה. בהמשך הקליטה הלהקה שורה של אלבומים בחברת Sirsus Records (תחת השם Blue Room Orchestra) ובלייבל "נענע דיסק". ב-89', רגע אחרי שחתמה בחברת Rough Trade הבריטית הלייבל פשט את הרגל, והלהקה התפרקה.

 

□□□ הדר גולדמן □□□
כילד, ניגן גולדמן על כינור, שם גילה כישורים מוזיקליים בלתי רגילים. בהמשך הדרך, הסב את כשרונו המוזיקלי בכינור אל תחום הרוק, עם הצטרפותו ללהקת רוק אלטרנטיבי בשם "היחידה לטיפול נמרץ מאוחר יותר באותה השנה הקים את "סיאם" יחד עם חברו ג'ף שפירו. ב-1991 הקים גולדמן הרכב מוזיקלי נוסף בשם בארוק יחד עם הזמר קובי משה. ולאחר מכן - בשנת 1999 הקים יחד עם שותפו אילון זרמון את משרד הפרסום "זרמון גולדמן". המשרד היה מאופיין במסעות פרסום פרובקטיביים שחלקם עמדו לדיון ציבורי וכמה מהם אף נפסלו על ידי מועצת הרשות השנייה. עובדה זו זיכתה את גולדמן כינוי "הילד הרע" של עולם הפרסום בתחילת שנות ה-2000.

 

□□□ ג'ף שפירו □□□
הינו מוזיקאי ישראלי מוכשר בהיותו בן שש-עשרה בלבד, הקים את הלהקה הראשונה שלו, "אינפולייט". חברי הלהקה הביעו בוז לממסדות רבים, כאמור גם למוזיקה הישראלית, כשאחת הפעולות הנועזות יותר של הלהקה, היתה לפוצץ את הופעתה של להקת תיסלם בחיפה. בהופעותיו הנועזות ספג ביקורת רבה, ועד מהרה העביר את פעילותה של להקתו לניו יורק, שם ניגן במשך שנתיים, משנת 1982 ועד 1984. שנתיים לאחר פעילות הלהקה בניו יורק, שב ג'ף שפירו לארץ, בשנת 1984, אז גם נפגש עם הדר גולדמן, שעד מהרה הפך לחבר בלהקתו החדשה "סיאם".

 

□□□ חיים לרוז □□□
אחד המוסיקאים המוערכים והבולטים במוסיקה הישראלית בעשורים האחרונים, מפיק מוסיקלי ויוצר. שייך לקבוצת מוסיקאים צעירים שהחלו לפעול בראשית שנות ה-90 במוסיקה הישראלית, ואשר המאפיין רבים מהם הוא המגוון הגדול של כלים בהם הם שולטים וסגנונות בהם הם פועלים.

 

□□□ יוסי פיין □□□
נגן בס מהמובילים בארץ מאז שנות ה-80. הוא מפיק מוסיקלי מבוקש, אשר הביא את בשורת המוסיקה השחורה בכלל והדאב בפרט לארץ הקודש. פיין ניגן בחו"ל עם אמנים כלו ריד, דייוויד בואי, גיל אוואנס וז'קו פסטוריאס ובארץ כמעט עם כולם.

 

על עמדת התקלוט:  □□□ שרית ברוך □□□ צח זמרוני □□□

 

תגובות